Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترکیه درباره زمان تحویل گرفتن موشک‌های اس ۴۰۰ با روسیه گفتگو می‌کند

ترکیه درباره زمان تحویل گرفتن موشک‌های اس ۴۰۰ با روسیه گفتگو می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما در نهایت با روسیه توافق نموده و قراردادی امضا کرده‌ایم. این قرارداد معتبر است و اکنون در حال گفتگو بر سر زمان تحویل (سامانه اس ۴۰۰) هستیم.»

آگهی

ترکیه اعلام کرد در مورد قرارداد خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه برای تقویت دفاع ضدهوایی خود مصمم است.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز جمعه پس از دیدار با همتای روس خود اعلام کرد که توافق ترکیه با روسیه در این زمینه قطعی است.

وی گفت: «ما در نهایت با روسیه توافق نموده و قراردادی امضا کرده‌ایم. این قرارداد معتبر است و اکنون در حال گفتگو بر سر زمان تحویل (سامانه اس ۴۰۰) هستیم.»

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

سامانه موشکی اس ۴۰۰ روسیه. عکس از رویترز

آنکارا در حالی روز جمعه این خبر را اعلام کرد که شماری از سناتورهای ایالات متحده به تازگی لایحه‌ای را روانه سنا کرده‌اند که می‌گوید اگر آنکارا با وجود مخالفت واشنگتن موشک‌های اس ۴۰۰ روسیه را خرید، باید فروش جنگنده‌های اف‌-۳۵ آمریکایی به ترکیه ممنوع شود.

سناتورهای آمریکایی ازهر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روز پنجشنبه لایحه خود را تقدیم سنای این کشور کردند، این لایحه به شکل دقیق می‌خواهد انتقال هواپیماهای اف-۳۵ به ترکیه ممنوع شود تا زمانیکه دولت ایالات متحده تأیید کند طرف ترک موشک های اس ۴۰۰ روسیه را تحویل نخواهد گرفت.

موشک‌های اس ۴۰۰ روسیه می‌توانند امنیت جنگنده‌های اف۳۵ را به خطر بیاندازند. از سوی دیگر وزیر خارجه ترکیه گفت که کشورش تمایلی به فروش موشک‌های اس۴۰۰ به کشور دیگری ندارد.

آنکارا شریک تولیدی پروژه هزار میلیارد دلاری تولید جنگده‌های اف-۳۵ بوده، و نیز به همراه ایالات متحده عضو پیمان نظامی آتلانتیک شمالی یا ناتو است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سامانه اس ۴۰۰ روسی روز یکشنبه به مقصد ترکیه بارگیری می‌شود

رویترز: آمریکا دیگر خلبان‌های جنگنده‌های اف-۳۵ ترکیه را آموزش نمی‌دهد

ترکیه: سامانه پدافند موشکی اس۴۰۰ روسیه را به موقع تحویل می‌گیریم