Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پاریس: از سرنوشت صدها کودک فرانسوی در عراق و سوریه بی‌خبریم

فرانسه از سرنوشت پانصد کودک اتباع پیوسته به داعش خود بی خبر است
فرانسه از سرنوشت پانصد کودک اتباع پیوسته به داعش خود بی خبر است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مشاور ارشد وزیر کشور فرانسه «از ۵۰۰ کودک متعلق به اتباع فرانسوی، ۳۵۰ نفر پیشتر به همراه والدین خود به مناطق پر خطر سفر کرده بودند و تخمین زده می شود که ۱۵۰ تن از آنها نیز در محل متولد شده باشند.»

آگهی

بیش از۵۰۰ کودک فرانسوی به دلیل پیوستن والدینشان به نیروهای داعش زندگی در بحران و جنگ دو دو کشور عراق و سوریه را تجربه کرده اند.

این عنوان گزارشی است که رسانه های فرانسوی برای تاکید بر بی اطلاع بودن مقامات کشورشان از سرنوشت این کودکان به تازگی منتشر کرده اند.

بر اساس این گزارش دستگاه های امنیتی و مقامات دولتی از آنچه در دو کشور یاد شده بر سر دست کم ۲۰۰ تا ۳۰۰ کودک فرانسوی آمده بی خبرند.

لوران نانه، مشاور ارشد وزیر کشور فرانسه پنجشنبه شب با شرکت در برنامه تلویزیونی «کمپلمان دانکت» Complément d’enquête که از شبکه دو این کشور پخش شد به افشای این آمار از کودکان فرانسوی جان باخته و یا گرفتار شده در کوران نبرد با پیکارجویان داعش در سوریه و عراق اقدام کرد.

این مقام فرانسوی با تصریح بر این نکته که حدود ۵۰۰ کودک فرانسوی زندگی تحت جنگ در این مناطق را تجربه کرده اند یادآور شد که اطلاعی از سرنوشت همه آنها در دست نیست.

مشاور ارشد وزیر کشور فرانسه تاکید کرد: «از این ۵۰۰ کودک متعلق به اتباع فرانسوی، ۳۵۰ نفر به همراه والدین خود به مناطق پر خطر یاد شده سفر کرده بودند و تخمین زده می شود که ۱۵۰ تن از آنها نیز در محل متولد شده باشند.»

بیشتر بخوانید:

به گفته لوران نانه اطلاعات تنها بخش اندکی از کودکان که سال ۲۰۱۵ به همراه خانواده به کشور بازگشته اند، در دسترس است و نسبت به سرنوشت مابقی اطلاعات چندانی موجود نیست.

این مقام مسئول در دولت فرانسه در ادامه تاکید کرد که به نظر می رسد برخی از ۲۰۰ تا ۳۰۰ کودکی که خبری از آنها در دست نیست یا در جریان درگیری ها کشته شده و یا به همراه والدین خود در منطقه دستگیر و بازداشت شده اند.

به گفته مشاور وزیر کشور فرانسه این امکان وجود دارد که برخی از کودکان نیز به واسطه کشته و یا اسیر شدن والدینشان به اردوگاه نگهداری غیرنظامیان وابسته به پیکارجویان داعش در کردستان سوریه سپرده شده باشند.

وزیر مشاور در امور داخلی فرانسه اوایل ماه جاری میلادی در نشستی با اعضای کمیسیون امور اروپایی پارلمان کشورش اعلام کرده بود که نیروهای دمکراتیک سوریه در جریان آخرین نبردها با داعش دست به انتخاب زده و تصمیم گرفته اند که فرزندان پیکارجویان افراطی را به همراه مادرانشان در اردوگاه هایی ویژه نگهداری کنند.

این مقام مسئول که پیشتر تاکید کرده بود مسئله بازگشت این افراد به کشور در حال حاضر مطرح نیست در گفتگوی تلویزیونی پنجشنبه شب خود یادآور شد که موضع دولت بررسی مورد به مورد وضعیت کودکان برای بازگرداندن آنها به کشور است.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان اروپا برای نخستین بار خواستار آتش‌بس دائمی در جنگ غزه شد

مرد مهاجمی که به یک زن هفتاد ساله و نوه‌اش حمله کرده بود به بیمارستان روانی منتقل شد

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند