موافقت نیمی از فرانسوی‌ها با ریاست جمهوری یک نظامی در صورت حملات تروریستی

  موافقت نیمی از فرانسوی‌ها با ریاست جمهوری یک نظامی در صورت حملات تروریستی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس این نظرسنجی ۵۸ درصد حامیان حزب راست جمهوریخواه و ۷۱ درصد حامیان راست افراطی به رهبری مارین لوپن گفته اند که از این ایده که در صورت حملات تروریستی جدید یک نظامی ریاست کشور را برعهده بگیرد، حمایت می کنند.

آگهی

بر اساس یک نظرسنجی جدید در فرانسه، نیمی از پاسخگویان گفته‌اند که در صورت رخ دادن حملات ترویستی جدید با ریاست موقت یک فرد نظامی بر کشور موافق‌اند.

ایده‌ای که از سوی راستگرایان فرانسوی مورد استقبال قرار گرفته‌ است. بر اساس این نظرسنجی ۵۸ درصد حامیان حزب راست جمهوریخواه و ۷۱ درصد حامیان راست افراطی به رهبری مارین لوپن گفته اند که از این ایده که در صورت حملات تروریستی جدید یک نظامی ریاست کشور را برعهده بگیرد، حمایت می کنند.

این درحالی است که حامیان جناح چپ، اکثرا مخالف قربانی کردن آزادی ها برای تضمین امنیت بوده‌اند. ۵۷ درصد حامیان حزب سوسیالیست فرانسه و همچنین ۶۷ درصد حامیان حزب چپگرای «فرانسه تسلیم ناپذیر» به رهبری ژان لوک ملانشون مخالف محدود کردن آزادی ها برای افزایش امنیت بوده‌اند.

در مجموع حدود ۵۵ درصد پاسخگویان به این نظرسنجی گفته اند که با اجرای تدابیر استثنایی در کشور و همچنین محدودیت آزادی‌ها برای اطمینان از تدوام امنیت در کشور موافقت دارند.

پاسخگویان به این نظرسنجی درباره نهادی که بیشترین اعتماد را به آن دارند نظرات مختلفی ابراز کرده‌اند، ۵۴ درصد گفته‌اند که به ارتش بیشترین اعتماد را دارند، ۲۰ درصد از پلیس نام برده‌اند، ۹ درصد سیستم قضایی و تنها ۷ درصد از دولت نام برده‌اند.

از هر ۱۰ پاسخگو به این نظرسنجی ۶ نفر گفته‌اند که فرانسه در حال حاضر در وضعیت جنگ علیه تروریسم به سر می برد.

این نظرسنجی با نمونه‌ای به تعداد ۱۰۰۲ نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال و بصورت اینترنتی در روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ صورت گرفته است.

**به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رواج شایعه کولی‌های بچه دزد باعث حمله به کاروان‌های خانه به دوشان در پاریس شد

میزان نارضایتی فرانسوی‌ها از دولت ماکرون به ۷۵٪ رسید

نتایج یک نظرسنجی؛ مهمترین دلایل رخداد شورش اخیر از نظر فرانسوی‌ها چیست؟