درخواست پمپئو از مسکو برای پایان دادن به «رفتار غیرسازنده» در ونزوئلا

 درخواست پمپئو از مسکو برای پایان دادن به «رفتار غیر سازنده» در ونزوئلا
درخواست پمپئو از مسکو برای پایان دادن به «رفتار غیر سازنده» در ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تماس تلفنی روز دوشنبه مایک پمپئو با سرگئی لاوروف و هشدار واشنگتن به مسکو در باره «رفتارهای غیر سازنده» در حالی صورت می گیرد که برخی خبرگزاری ها روز یکشنبه از فرود دو هواپیمای نظامی روسیه به پایتخت ونزوئلا خبر داده بودند.

آگهی

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از مسکو خواست به رفتار «غیرسازنده» در خصوص بحران ونزوئلا پایان دهد و از ادامه حمایت از نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری این کشور دست بردارد.

وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد که درخواست آقای پمپئو به صورت رسمی در جریان تماس تلفنی با همتای روس وی مطرح شده است.

به گفته رابرت پالادینو، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در جریان این تماس تلفنی با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در باره تحولات اخیر در ونزوئلا گفتگو کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است: «وزیر خارجه به همتای روس خود گوشزد کرده است که آمریکا و کشورهای منطقه در صورت تلاش روسیه برای تشدید تنش در ونزوئلا بی تفاوت نخواهند ماند.»

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا در این تماس تلفنی از مسکو خواست تا برای حمایت از خوان گوایدو، رهبر نوظهور اپوزیسیون ونزوئلا به آمریکا و دیگر کشورهای منطقه بپیوندد.

هشدار آمریکا به روسیه در خصوص بحران ونزوئلا در حالی مطرح می شود که مقامات مسکو پیش از این بارها تهدیدهای واشنگتن بر ضد نیکلاس مادورو را محکوم کرده و از رئیس جمهوری ونزوئلا به عنوان «رهبر قانونی» این کشور یاد کرده است.

وزارت امور خارجه روسیه همچنین تاکید دارد که «بر اساس منشور سازمان ملل متحد ضروری است روشن شود که فقط مردم حق دارند درباره آینده خود تصمیم بگیرند.»

از سوی دیگر تماس تلفنی روز دوشنبه مایک پمپئو با سرگئی لاوروف و هشدار واشنگتن به مسکو در باره «رفتارهای غیرسازنده» در حالی صورت می گیرد که برخی خبرگزاری ها روز یکشنبه از فرود دو هواپیمای نظامی روسیه به پایتخت ونزوئلا خبر داده بودند.

بیشتر بخوانید:

بر اساس این گزارش هواپیماهای روس که روز یکشنبه در فرودگاه کاراکاس به زمین نشستند حامل یک مقام بلند پایه وزارت دفاع و نیز حدود یکصد نظامی این کشور بوده اند.

روسیه پیشتر نسبت به هرگونه مداخله نظامی آمریکا و دیگر کشورهای همسایه ونزوئلا به این کشور هشدار داده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر اروپایی پمپئو؛ لغو دیدار با مرکل و انتقاد از رویکرد چین و روسیه در قطب شمال

پمپئو: پرواز تهران به کاراکاس نمونه دخالت ایران در آمریکای جنوبی است

رهبر مخالفان ونزوئلا با لغو مصونیت قضایی در آستانه پیگرد قرار گرفت