منتقدان لایحه اصلاح قانون کپی رایت اینترنتی در اروپا تظاهرات کردند

منتقدان لایحه اصلاح قانون کپی رایت اینترنتی در اروپا تظاهرات کردند
Copyright REUTERS/Hannibal Hanschke
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موافقان این لایحه معتقدند دستمزد سازندگان باید به دستمزد خود را دریافت کنند و مخالفان آن می‌گویند فیلترینگ منجر به سانسور می‌شود.

آگهی

منتقدان لایحه اصلاح قانون کپی رایت اینترنتی در اتحایه اروپا در کشورهای این قاره دست به تظاهرات زدند.

موافقان این لایحه معتقدند سازندگان باید حقوق خود را به درستی دریافت کنند و مخالفان آن می‌گویند فیلترینگ منجر به سانسور می‌شود.

تنها در کشور آلمان ۴۰ تظاهرات در شهرهای مختلف به وقوع پیوست. سوئد، لهستان، سوئیس، اتریش و پرتغال از دیگر کشورهایی بودند که در آنها نیز تجمعاتی علیه اصلاحات قانون کپی رایت ایجاد شده است.

در شهر مونیخ در جنوب آلمان ۴۰ هزار نفر و در شهر برلین، پایتخت این کشور ۳۰ هزار نفر در این تجمعات شرکت کردند.

همچنین پلیس برلین گزارش کرده است که حدود ۱۰ هزار نفر از این تظاهرکنندگان در اطراف دفتر ویکیپدیا حضور یافتند.

ابداع کنندگان لایحه اصلاح قانون کپی رایت هزاران هنرمند و تولیدکننده محتوا هستند که معتقدند در نبود قوانین سخت کپی رایت آنها نمی‌توانند به حق و حقوق واقعی محصولات خود دست یایند.

قرار است این لایحه برای اصلاح قانون کپی رایت اتحادیه اروپا که پیشتر در سال ۲۰۰۱ در بازار دیجیتال به تصویب رسیده هفته آینده در جلسات پارلمان اروپا به رای گذاشته شود.

بیشتر بخوانید:

اگر این قانون در چند هفته باقیمانده به انتخابات پارلمان اروپا (۵ خرداد ۱۳۹۸/ ۲۶ ماه مه ۲۰۱۹) تصویب گردد، کشورهای عضو اتحادیه اروپا موظف خواهند بود ظرف دوسال آن را به قانون ملی در کشورشان تبدیل کنند.

در صورت اجرایی شدن این لایحه سیستم‎های اینترنتی درآمدزا مانند گوگل و یوتیوب مجبور خواهند شد با استفاده از فیلتر‌های ویژه‌ای موسیقی و تصاویر استفاده شده در اینترنت را که حق تالیف آنها پرداخت نشده، حذف کنند.

به عنوان مثال اگر ویدیوئی علمی، هنری، فنی و غیره در اینترنت وجود داشته باشد که در آن موسیقی، عکس یا متنی که حق تالیف آن پرداخت نشده بکار رفته است، این ویدئو با استفاده از فیلترهای مخصوص شناسایی و حذف خواهد شد.

بسیاری از کسانی که از طریق اینترنت درآمدزایی می‌کنند نگران کسب و کار خود هستند چرا که این مساله سبب حذف محصولات تولیدی آنان و کاهش درآمدشان خواهد شد.

برخی معتقدند که اجرایی شدن این قانون سبب می‌شود که دسترسی به بسیاری از محصولات اینترنتی متوقف شود و به نوعی سانسور بیانجامد. آنان همچنین نگرانند که این قانون و فیلترها به حذف اشتباهی بسیاری از محصولات اینترنتی منجر شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر بروسلی از یک رستوران زنجیره‌ای چینی شکایت کرد

واژگونی اتوبوس حامل گردشگران در پرتغال دست‌کم ۲۹ کشته بر جای گذاشت

اتریش به کنترل‌ها در مرز با مجارستان و اسلوونی ادامه می‌دهد