در سفر به کره شمالی این کتاب را همراه خود نبرید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
در سفر به کره شمالی این کتاب را همراه خود نبرید

ناشر فرانسوی کتاب راهنمای گردشگری در کره شمالی هشدار می‌دهد که به دلیل حساسیت سیاسی و نظارت شدید نهادهای امنیتی کره‌ شمالی بر افراد خارجی، مسافران نباید این کتاب را در سفر به این کشور همراه خود داشته باشند.

با وجود اینکه پیونگ یانگ هیچ‌گونه روابط دیپلماتیکی با فرانسه ندارد، اما سالانه ۴۰۰ فرانسوی از کره شمالی بازدید می‌کنند. هزینه سفر مسافران فرانسوی به کره شمالی با احتساب بلیط هواپیما، اقامت و خوراک تقریبا ۲ هزار یورو می‌شود.

پس از اعمال تحریم‌های سنگین سازمان ملل متحد که ۹۰ درصد از صادرات سالیانه کره شمالی را هدف قرار داد، صنعت گردشگری به عنوان یکی از معدود منابع درآمدزا برای این کشور باقی ماند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ناشر این کتاب راهنما می‌گوید که مسافران باید با قصد اکتشاف فرهنگ به کره شمالی بروند و نه برای ماجراجویی. این کتاب، مسافران را با قوانین سختگیرانه کره شمالی آشنا و تاکید می‌کند که گردشگران خارجی باید تمام محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های این کشور را رعایت کنند.

دومینیک اوزایس، مدیر انتشارات پتیت فوته که تا کنون ۸۰۰ کتاب گردشگری به کشورهای مختلف را به چاپ رسانده است، درباره کره شمالی می‌گوید: «این کشور بسیار سخت‌گیر و بسته است. همه آنهایی هم که آرزوی رفتن به آنجا را دارند می‌خواهند بدانند که چه چیزهایی در کره شمالی ممنوع است.»

بیشتر بخوانید: