Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را لغو کرد

ترامپ تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را لغو کرد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«رئیس جمهور ترامپ، رئیس کیم (رهبر کره شمالی) را دوست دارد و فکر نمی‌کند ضرورتی برای اعمال این تحریم‌ها وجود داشته باشد.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه اعلام کرد که دستور لغو تحریم‌های جدیدی را که از سوی وزارت خزانه‌داری علیه کره شمالی وضع شده بود، صادر کرده است.

آقای ترامپ با انتشار متنی در صفحه رسمی توئیتر خود نوشت: «امروز توسط وزارت خزانه‌داری اعلام شد که تحریم‌های گسترده‌ای به فهرست تحریم‌های فعلی کره شمالی افزوده می‌شود. همین امروز دستور داده‌ام که تحریم‌های جدید لغو شود!»

رئیس جمهوری آمریکا توضیح بیشتری در مورد این تحریم‌ها ارائه نکرده است. البته وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا نیز روز جمعه اعلامیه‌ای در این خصوص منتشر نکرده بود. پیشتر و در روز پنج‌شنبه دو شرکت کشتیرانی چینی به اتهام کمک به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه این کشور، در فهرست سیاه ایالات متحده قرار گرفته بود.

سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز در مواجهه با پرسش خبرنگاران در مورد محتوای تحریم‌های مورد اشاره آقای ترامپ، توضیح بیشتری نداد و به بیان این جمله بسنده کرد که رئیس جمهور ترامپ، رئیس کیم (رهبر کره شمالی) را دوست دارد و فکر نمی‌کند ضرورتی برای اعمال این تحریم‌ها وجود داشته باشد.

تحریم مربوط به دو شرکت کشتیرانی چینی، اولین واکنش عملی آمریکا به شکست دومین دور مذاکرات سران ایالات متحده و کره شمالی در ویتنام بود. پس از اعلام این تحریم، کره شمالی فعالیت خود را در دفتر همکاری‌های مشترک با کره جنوبی، متوقف کرد.

این دفتر در ماه سپتامبر گذشته و در پی توافق حاصل از مذاکرات رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری کره جنوبی که اوایل سال گذشته صورت گرفت، تاسیس شده بود.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برخورد فیزیکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید با نیروهای امنیتی کره شمالی

پوشش مثبت رسانه‌های دولتی کره شمالی از مذاکرات نیمه تمام ترامپ-کیم

انتشار ویدئویی از سردرگمی ماموران امنیتی پس از سوءقصد به ترامپ؛ رئیس سرویس مخفی آمریکا استعفا داد