Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تسهیل سرمایه‌گذاری؛ یاری‌گر رشد اقتصادی آنگولا

تسهیل سرمایه‌گذاری؛ یاری‌گر رشد اقتصادی آنگولا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارکنان خارجی در آنگولا می‌توانند عایدی خود را به آسانی به کشور خودشان منتقل کنند و این امر سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند.

آگهی

آنگولا تلاش دارد با ایجاد زمینه‌های تجاری متنوع از اقتصاد نفتی فاصله بگیرد. این برنامه تجارت در آنگولا نگاهی دارد به تغییر وضعیت سرمایه‌گذاری در این کشور و تسهیلاتی که برای شرکت های علاقمند به سرمایه‌گذاری در این کشور آفریقایی فراهم شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

لواندا، پایتخت آنگولا، دو سال پیش گران‌ترین شهر دنیا برای خارجی‌ها بود، اما این وضع پس از کاهش بهای نفت و شناور شدن ارزش پول ملی تغییر کرده است. شرکت آسیاب وبکور (webcor) به همین دلیل تصمیم گرفته ظرف پنج سال ۲۵۰ میلیون دلار در آنگولا سرمایه‌گذاری کند.

ادواردو باربوسا، مدیر بخش آنگولای شرکت وبکور از سیاست‌های حمایتی اخیر راضی است. وی می‌گوید: «همه چیز برای سرمایه‌گذاری در اینجا بهتر شده است و ما واقعا به این عصر تازه در آنگولا باور داریم. گرچه هنوز برای اینجا بسیار کارها و برنامه‌ها در نظر داریم اما فعلا بسیار خوشحال و عمیقا راضی هستیم.»

کارخانه آسیاب وبکور روزانه ۱۲۰۰ تن آرد تولید می‌کند

همراه آقای باربوسا راهی بازدید از کارخانه آسیاب مدرن وبکور می‌شویم. غربال‌‌‌های پیشرفته، غلات آسیاب شده را الک کرده و محصول نهایی در چند گروه دسته‌بندی می‌شود.در این کارخانه آرد به شکلی تماما خودکار آسیاب می‌شود البته با نظارت حسگرهای ویژه، نرم‌افزارها و کارگران خبره.

این شرکت روزانه ۱۲۰۰ تن گندم را آرد می‌کند که ۲۵۰ تن آن صادر می‌شود. با وجود آنکه شرکت‌های بزرگی نظیر وبکور در آنگولا فعالیت خوبی دارند اما این کشور هنوز در لیست بانک جهانی که کشورهای تسهیل‌کننده سرمایه‌گذاری را معرفی می‌کند جایگاه مطلوب را ندارد.

ادواردو باربوسا معتقد است که هزینه زندگی در آنگولا مناسب‌تر شده،‌ تجارت هم بهبود پیدا کرده و مقررات جدید هم به کمک ما آمده است. واقعا آینده روشنی برای آنگولا می‌بینیم. همچنین صدور ویزای کار در این کشور آسان‌تر شده، بنابراین می‌توان، دانش و فناوری‌ تازه را به همراه مربیان و متخصصان بهتر به کشور آورد.

لواندا‌، پایتخت آنگولا تا دو سال پیش گران‌ترین شهر جهان برای ساکنان خارجی به شمار می‌رفت

جانت باربوسا، مهندس شیمی آزمایشگاهی، یکی از متخصصانی است که با استفاده از ابزارهای پیشرفته کیفیت آرد را می‌سنجد. او که از امکان رشد کاری بهره‌مند شده می‌گوید:‌ «من در همین کارخانه دوره آموزشی ویژه‌ای گذراندم. اطلاعات تخصصی‌ام درباره گندم و آرد بیشتر شده و در حرفه‌ام رشد می‌کنم.»

این بخشی از رشد مهارتها در آنگولاست که با ایجاد تنوع اقتصادی صورت می‌گیرد. همچنانکه کسب و کارها هم در فضای جدید تغییر می‌کنند.  سیاست حمایت از فضای باز تجاری در آنگولا سبب شده صندوق بین‌المللی پول با اعطای یک وام ۳.۷ میلیارد دلاری به این کشور کمک کند.

مکس آلی‌یر، نماینده صندوق بین‌المللی پول در آنگولا می‌گوید: «تا کنون اصلاحات مهمی، نظیر قانون تازه سرمایه‌گذاری خصوصی یا قانون جدید رقابت تجاری صورت گرفته، و شاهد آن هستیم که این سیاست‌ها در راستای درست حرکت می‌کنند. کارکنان خارجی می‌توانند عایدی خود را به آسانی به کشور خودشان منتقل کنند و این سرمایه‌گذاران را جذب می‌کند.»

اما چالش کار حفظ همین ریتم رشد است. حضور و فعالیت شرکتهایی نظیر وبکور باعث جلب رضایت و اعتماد صندوق بین‌المللی پول شده است.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

گردشگری در میان نمادهای آنگولا؛ آبشار ۱۰۵ متری و گوزن سیاه آفریقایی

بنگوئلا؛ قطب کشاورزی، شیلات و گردشگریِ آنگولا