Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نکازو تاکدا از ریاست کمیتۀ المپیک ژاپن کنار می‌رود

نکازو تاکدا از ریاست کمیتۀ المپیک ژاپن کنار می‌رود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای تاکدا که از سال ۲۰۰۱ میلادی ریاست کمیتۀ ملی المپیک ژاپن برعهده دارد، مظنون به تخلف در پروندۀ موفقیت توکیو در کسب میزبانی بازیهای المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰ میلادی است.

آگهی

نکازو تاکدا، رئیس کمیتۀ المپیک ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کرد که با پایان دورۀ ریاستش در ماه ژوئن، از مقام خود کنار می‌رود و از عضویت کمیتۀ بین‌المللی المپیک نیز استعفا خواهد داد.

آقای تاکدا که از سال ۲۰۰۱ میلادی ریاست کمیتۀ ملی المپیک ژاپن برعهده دارد، مظنون به پرداخت رشوه در پروندۀ موفقیت توکیو در کسب میزبانی بازیهای المپیک تابستانی سال ۲۰۲۰ میلادی است. بر این اساس دادستان‌های فرانسه پس از انجام تحقیقات، در ماه دسامبر آقای تاکدا را در پاریس مورد بازجویی قرار دادند.

آقای تاکدا روز سه‌شنبه در توکیو در جریان برگزاری نشست کمیتۀ ملی المپیک ژاپن اعلام کرد که دیگر قصد نامزد شدن برای دور بعدی ریاست بر این کمیته را ندارد.

او همچنین در یک کنفرانس خبری با رد اتهاماتی که علیه او مطرح شده، گفت: «باور ندارم کار غیرقانونی انجام داده‌ام. احساس خیلی بدی دارم که یک سال به برگزاری بازیهای المپیک توکیو، برای مردم چنین مشکلی بوجود آورده‌ام. من دربارۀ آیندۀ کمیته المپیک ژاپن فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که بهتر است مسئولیت در این کمیته را به رهبران جوان واگذار کنم و به نسل بعد اجازه دهم از مسیر بازیهای توکیو، عصر جدیدی را برای ژاپن رقم بزنند.»

او همچنین در پاسخ به این سوال که چرا اکنون استعفا نمی‌دهد، گفت: «این وظیفه من است که تا آخر دورۀ ماموریتم به خدمت ادامه دهم.»

بیشتر بخوانید:

ژاپن به پرداخت رشوه برای کسب میزبانی المپیک متهم شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان و کورتینا دامپتزو میزبان مسابقات المپیک زمستانی سال ۲۰۲۶ شدند

ژاپن؛ ساخت مدال‌های المپیک با فلزات بازیافتی دستگاه‌های الکترونیک

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا