Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ایتالیا؛ خانه اوپرای میلان پولهای عربستان سعودی را بازگرداند

ایتالیا؛ خانه اوپرای میلان پولهای عربستان سعودی را بازگرداند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قراداد بین این اوپرای میلان و ریاض به وزیر فرهنگ عربستان سعودی اجازه می داد که یک صندلی در مدیریت خانه اوپرای «لا اسکالا» بدست آورد.

آگهی

خانه اوپرای «لا اسکالا» در میلان ایتالیا تصمیم گرفته است که بیش از ۳ میلیون یورو کمک مالی عربستان سعودی را بعد از آنکه بطور وسیع مورد انتقاد قرار گرفته بود، به این کشور بازگرداند.

قراداد بین این اوپرا و ریاض به وزیر فرهنگ عربستان سعودی اجازه می داد که یک صندلی در مدیریت خانه اوپرای «لا اسکالا» بدست آورد. گروههای حقوق بشری و تعدادی از سیاستمداران ایتالیایی گفته‌اند که افتخارآمیزترین نهاد فرهنگی ایتالیا باید از پذیرش پول عربستان سعودی اجتناب کند.

گیوسپ سالا رئیس خانه اپرای «لا اسکالا» و شهردار میلان روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «ما با اجماع همگانی تصمیم گرفتیم که پول را بازگردانیم.»

۳ میلیون یورویی که ایتالیا به عربستان سعودی بازگردانده است بخشی از قرارداد ۱۵ میلیون یورویی ۵ ساله بود که بین وزیر فرهنگ عربستان سعودی و ایتالیا منعقد شده بود.

ماتئو رنزی رهبر حزب دست راستی لیگ ایتالیا و معاون نخست وزیر از خانه اوپرای میلان خواسته بود که این توافق را ملغی کند، این در حالی است که فرماندار منطقه لومباردی که وی نیز عضو حزب لیگ است خواستار استعفای الکساندر پیریرا مدیر هنری این اوپرا شده است.

مقامات عربستان سعودی هنوز به این تحولات واکنشی نشان نداده‌اند.

پادشاهی عربستان سعودی بعد از قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار مخالف دولت ریاض، از سوی گروههای حقوق بشری به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندگی با مادر و پدر؛ چرا جوانان ایتالیایی و ایرلندی نمی‌توانند مستقل شوند؟

دادستان عربستان برای ۵ نفر از متهمان قتل جمال خاشقچی تقاضای اعدام کرد

روایت جدید ریاض از قتل خاشقجی؛ «می‌خواستیم بیهوشش کنیم، اما خفه شد»