Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فستیوال موسیقی کوچه در پس کوچه‌های بوشهر

فستیوال موسیقی کوچه در پس کوچه‌های بوشهر
Copyright 
نگارش از مریم طوسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«در چند روزی که گذشت بوشهر یک ایران ترانه‌خوان بود و امیدوارم این ترانه‌خوان بودن از مرزهای ایران بگذرد و در منطقه و آسیا و بین‌قاره‌ها گسترش پیدا کند و همانطور که در اساسنامه فستیوال ما هست بتوانیم ترانه‌های نقاط دیگر دنیا را هم بشنویم.»

آگهی

دومین «فستیوال موسیقی کوچه» به همت تعدادی از هنرمندان و هنردوستان بوشهر و بدون کمک‌های دولتی از تاریخ ۲۰ الی ۲۶ اسفند ماه در کافه حاج رئیس این شهر برگزارشد.

گروه‌های مختلف موسیقی از شهرهای مختلف ایران و همچنین از افغانستان در این جشنواره حضور داشتند و علاقمندان نیز از سراسر کشور برای شرکت در برنامه‌ها و کنسرت های فستیوال کوچه به بوشهر رفتند.

احسان عبدی پور، از برگزارکنندگان این فستیوال می‌گوید: «در چند روزی که گذشت بوشهر یک ایران ترانه‌خوان بود و امیدوارم این ترانه‌خوان بودن از مرزهای ایران بگذرد و در منطقه و آسیا و بین‌قاره‌ها گسترش پیدا کند و همانطور که در اساسنامه فستیوال ما هست بتوانیم ترانه‌های نقاط دیگر دنیا را هم بشنویم.» وی می‌اقزاید که «هیچ سیاستمدار، دستورالعمل و بخشنامه‌ای نمی تواند مردم را به این شکل در کف یک حیاط بنشاند و با هم هماهنگ کند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فستیوال موسیقی کوچه
محسن شریفیان، نوازنده و سرپرست گروه لیانفستیوال موسیقی کوچه

در این فستیوال موسیقی محفلی عرب، گروه‌ خوزستانی «کماکان»، از بوشهر گروه‌های «هیرون» و «شبدیز»، گروه موسیقی از افغانستان، گروه «وحید اسدالهی» از آذربایجان به اجرا پرداختند. همچنین موسیقی خراسان شمالی توسط «گروه نغمه‌ستان»، موسیقی لرستان توسط «گروه سورنا»، موسیقی هرمزگان توسط «گروه داماهی» و موسیقی اختتامیه توسط گروه «شگفتانه» برگزار شد.

علاوه بر این کارگروه‌های آموزشی نیز قسمتی از این فستیوال موسیقی بوده است. این کارگروه‌های آموزشی در بخش‌های تئوری موسیقی، اجرای بداهه نوازی، نیمه‌خوانی و شب ریتم برگزار شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

فستیوال کوچه
کارگروه تئوری موسیقی در فستیوال کوچهفستیوال کوچه

کارگروه آموزشی بداهه نوازی شامل شب هرات، شب جنگ، شب اصفهان، شب موسیقی خیابانی، شب موسیقی شیراز، شب موسیقی بردستان، شب موسیقی هرمز، شب موسیقی عرب و شب موسیقی بوشهری بود.

در حاشیه این جشنواره برنامه‌های دیگری نظیر موسیقی حنابندان، موسیقی بندری و بوشهری و خیام خوانی به صورت رایگان برگزار شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استقبال مردم از فستیوال موسیقی کوچه

ادریس عبدی پور، محسن شریفیان، احسان عبدی پور، شاهین بهرام نژاد، حسین مظفری، داریوش غریب زاده، میلاد جعفری و یاسین محمدی برگزارکنندگان فستیوال موسیقی کوچه بودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختتامیه فستیوال موسیقی کوچه در بوشهر «با فشار برخی نهادها» لغو شد

اقلیت کالاش پاکستان خطاب به گردشگران: ما حیوانات باغ‌وحش نیستیم

سیزدهمین دوره فستیوال «بالکان ترافیک» در بروکسل برگزار می‌شود