Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فنجان چای و برکسیت؛ کلیسای انگلستان به دنبال چیست؟

فنجان چای و برکسیت؛ کلیسای انگلستان به دنبال چیست؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کلیسای انگلستان سعی دارد که با ارجاع مومنان به کتاب مقدس و تشویق آنان به همبستگی بیشتر با یکدیگر به یک توافق جمعی بر سر مساله برکسیت برسند.

آگهی

کلیسای انگلیس برای تشویق به همبستگی میان مردم بر سر مساله برکسیت از مومنان مسیحی خواسته است که دور یکدیگر جمع شوند و همزمان با نوشیدن یک فنجان چای که رسم دیرینه مردم بریتانیاست، در مورد برکسیت صحبت کنند.

براساس رفراندوم سال ۲۰۱۶ قریب به ۵۲ درصد مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای موافق دادند. با این حال سیاستمداران بریتانیایی هنوز به یک توافق نهایی دست نیافته‌اند.

کلیسای انگلستان معتقد است برگزاری «جلسات غیررسمی» در تعطیلات آخرین هفته مارس به مردم کمک می‌کند تا با یکدیگر یک فنجان چای بنوشند و در مورد آینده کشور گفتگو کنند.

آنها همچنین سعی دارند که با ارجاع مومنان به کتاب مقدس و تشویق آنان به همبستگی بیشتر با یکدیگر به شکلی از اجماع بر سر مساله برکسیت برسند.

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «در آینده مردم به یاد خواهند آورد که چگونه کلیسا نقش خود در ایجاد هبستگی میان مردم را ایفا کرده است. آیا ما کسانی هستیم که برای نابودی تنش و خصومت در این کشور تلاش می کنند؟»

بیشتر بخوانید:

پلیس بریتانیا می‌گوید که مشکلات برکسیت سبب شده است تا میزان توهین، تهدید و خشونت در سطح جامعه افزایش یابد. به عنوان مثال یک هفته پیش از رای گیری سال ۲۰۱۶ مردی با ایدئولوژی نژادپرستانه با چاقو به یکی از سیاستمداران زن حامی برکسیت حمله کرد و موجب مرگ او شد. بجز این مساله، موارد بیشمار دیگری از درگیری و خشونت فیزیکی و کلامی میان مخالفان و موافقان برکسیت رخ داده است.

شورای مسلمانان و هیات نمایندگان یهودیان بریتانیا معتقدند دولت باید در فرآیند برکسیت به گروه‌های اقلیت نیز توجه کند چرا که در صورت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، امکان بروز رفتارهای نژادپرستانه افزایش می‌یابد.

کلیسای انگلیس یک سند شنیداری در قالب یک بسته قابل دانلود ارائه کرده است که در آن بر گفت‌وگو میان افراد و ایجاد همبستگی میان شهروندان تاکید کرده است.

در این سند شنیداری آمده است: «باید درک کرد که این مساله ممکن است برای برخی احساسات عمیقی از جمله اضطراب و فقدان داشته باشد و برای برخی دیگر دستاورد مهمی محسوب شود. هر دو این احساسات درست هستند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان ایرلندی برکسیت: هیچ مرز و حصاری نمی‌پذیریم

پارلمان بریتانیا به تعویق برکسیت رای داد

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند