Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کاردینال محکوم در پرونده کودک‌آزاری استعفای خود را تسلیم پاپ می‌کند

فیلیپ بربرن کاردینال فرانسوی
فیلیپ بربرن کاردینال فرانسوی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پاپ فرانسیس روز دوشنبه، ۱۸ مارس، کاردینال فیلیپ بربرین اسقف اعظم فرانسوی را به حضور می‌پذیرد. قرار است در این دیدار کاردینال استعفای خود را تقدیم پاپ کند.

آگهی

پاپ فرانسیس بالاترین مقام کلیسای کاتولیک روز دوشنبه، ۱۸ مارس، کاردینال فیلیپ بربرین اسقف اعظم فرانسوی را به حضور می‌پذیرد. قرار است در این دیدار کاردینال استعفای خود را تسلیم پاپ کند.

دادگاهی در فرانسه مدتی پیش فیلیپ بربرن را به اتهام سکوت در برابر اذیت و آزار جنسی کودکان توسط یکی از کشیش‌های زیردستش مجرم شناخت و به ۶ ماه حبس محکوم کرد.

بنا بر حکم دادگاه، فیلیپ بربرن بین ماه ژوئیه سال ۲۰۱۴ تا ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی دست به پنهان‌کاری در پرونده اذیت و آزار جنسی یک کودک پسر توسط کشیش «برنار پرنا» زده بوده است.

فیلیپ بربرن عالی‌ترین مقام کلیسای کاتولیک در فرانسه و نماینده مستقیم پاپ فرانسیس است.

پاپ فرانسیس از زمان طرح این پرونده به دفعات از آقای بربرن دفاع کرده بود و یک بار نیز در سال ۲۰۱۶ استعفای وی قبل از برگزاری دادگاه را «بی احتیاطی و سوءتعبیر» خوانده بود.

کاردینال بربرن پس از دریافت حکم با قربانیان ابراز همدردی کرده بود

بیشتر بخوانید:

هرچند پاپ فرانسیس در فوریه امسال در جمع کنفرانس ویژه در خصوص آزار جنسی کودکان که با حضور ۱۱۴ اسقف کلیسای کاتولیک برگزار می‌شد گفت: «هیچ آزاری، چنانچه تا الان رسم بوده، نباید سرپوش گذاشته شود و ناچیز قلمداد گردد.»

پذیرش یا عدم پذیرش استعفا ممکن است چندین هفته به طول بیانجامد.

پاپ فرانسیس در ماه اکتبر سال گذشته سه هفته پس از آن که کشیش ۷۷ ساله آمریکایی، دونالد ووئرل، استعفای خود را تسلیم کرد آن را پذیرفت. آقای ووئرل در دادگاه محکوم به سرپوش گذاشتن بر آزار جنسی کودکان در ایالت پنسیلوانیا شده بود.

پرونده اختفا و پنهان‌کاری کودک‌آزاری در فرانسه از سال ۲۰۱۵ و با شکایت یکی از قربانیان گشوده شد.

سازمان غیردولتی موسوم به «صداهای رها شده» پیگیر شکایت چندین قربانی است که در سال‌های کودکی و در زمانی که عضو گروه پیشاهنگی وابسته به کلیسای کاتولیک بودند، مورد تعرض جنسی قرار گرفته‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس قاعده رازداری را برای پرونده‌های آزار جنسی ملغی کرد

اسقف اعظم در استرالیا به علت پنهان‌کاری در آزارجنسی کودکان محکوم شد

سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون کودک قربانی آزار جنسی آنلاین می‌شوند