لیگ قهرمانان اروپا؛ دو گل و دو پاس گل حاصل جادوی مسی برای صعود بارسلونا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لیگ قهرمانان اروپا؛ دو گل و دو پاس گل حاصل جادوی مسی برای صعود بارسلونا
لیگ قهرمانان اروپا؛ دو گل و دو پاس گل حاصل جادوی مسی برای صعود بارسلونا

بارسلونا چهارشنبه شب در یک مسابقه خانگی نه چندان سخت با برتری مقابل لیون جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را دریافت کرد.

آبی اناری پوشان در شبی که ستاره مطلق زمین همانند بسیاری از دیگر مسابقات این تیم لیونل مسی، نابغه آرژانتینی بود با پنج گل لیون، آخرین بازمانده از تیم های فرانسوی در لیگ قهرمانان را درهم کوبیدند تا در نیوکمپ جشن صعود برپا کنند.

دیدار برگشت دو تیم در مرحله یک هشتم نهایی در حالی برگزار شد که دو تیم در مسابقه رفت در شهر لیون با نتیجه تساوی بدون گل زمین را ترک کرده بودند. شاگردان ارنستو والورده که از همان ابتدا برای رسیدن به دروازه حریف بی تابی می کردند با گل دقیقه ۱۷ لیونل مسی از روی نقطه پنالتی که با حرف و حدیث نیز همراه بود به آرامش رسیدند.

هفتمین گل فصل مسی در لیگ قهرمانان با گل دقیقه ۳ کوتینیو در دقیقه ۳۱ تکمیل شد تا بارسلون با برتری دو گله نیمه اول را به پایان ببرد.

لیون که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت نیمه برای جبران گل های خورده به میدان آمد و در نهایت موفق شد در دقیقه ۵۸ توسط لوکا توسار، هافبک فرانسوی خود به گل برسد.

این اما پایان ماجرا نبود. لیونل مسی برای بالا بردن حاشیه امنیت برتری تیم اش دوباره دست به کار شد و در دقیقه ۷۸ روی حرکات جادویی خود در محوطه جریمه با یک ضربه دقیق گل سوم را وارد دروازه تیم میهان کرد.

گل های چهارم و پنجم بارسلونا در دقایق ۸۱ و ۸۶ که توسط جرارد پیکه و عثمان دمبله به ثمر رسید هر دو حاصل خلاقیت و پاس تعیین کننده ستاره آرژانتینی بود.

اما در دیگر دیدار دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان که چهارشنبه شب همزمان با مسابقه بارسلونا- لیون برگزار شد تیم لیورپول موفق شد در مسابقه ای خارج از خانه بایرن مونیخ، نماینده قدرتمند آلمان در این رقابت ها را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

صعود لیورپول پس از برتری مقابل بایرن مونیخ

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید