Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اقدامی خیرخواهانه؛ کیم کارداشیان اجاره مسکن زندانی پیشین را می‌پردازد

اقدامی خیرخواهانه؛ کیم کارداشیان اجاره مسکن زندانی پیشین را می‌پردازد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

متیو چارلز در سال ۱۹۹۶ میلادی به اتهام حمل مواد مخدر و اسلحه محاکمه و به ۳۵ سال زندان محکوم شد. او در نهایت پس از گذراندن ۲۰ سال از دوره ۳۵ سالۀ محکومیتش آزاد شد.

آگهی

کیم کارداشیان، بازرگان و ستاره مشهور سریال‌های واقع‌نما در آمریکا به کمک زندانی تازه آزاد شده‌ای شتافت که نمی‌توانست سرپناهی برای خود پیدا کند. این مدل مشهور آمریکایی اعلام کرد که اجاره بهای مسکن متیو چارلز را برای مدت پنج سال پرداخت خواهد کرد.

متیو چارلز نخسین زندانیانی است که به‌تازگی و در پی انجام اصلاحات در قوانین کیفری آمریکا آزاد شده است.

قوانین جدید که «First Step Act» نام دارند، باعث ایجاد اصلاحاتی در نظام زندان‌های فدرال آمریکا و بهبود وضعیت زندان‌ها شده‌اند. در چهارچوب این قانون، مجازات برخی از زندانیان نیز تحت شرایطی کاهش می‌یابد.

متیو چارلز در سال ۱۹۹۶ میلادی به اتهام حمل مواد مخدر و اسلحه محاکمه و به ۳۵ سال زندان محکوم شده بود. او در سال ۲۰۱۸ میلادی پس از گذراندن ۲۰ سال از دوره ۳۵ سالۀ محکومیتش آزاد شد زیرا محکومیتش «غیرمنصفانه» توصیف شد.

با این وجود مدت کوتاهی پس از آزدی بار دیگر به زندان فرستاده و در نهایت با تصویب قوانین جدید و ایجاد اصلاحات در نظام زندان‌ها، در ماه ژانویه آزاد شد اما پس از آزادی به دلیل سوابق کیفری که داشت، هیچکدام از درخواست‌هایش برای اجارۀ یک مسکن دولتی پذیرفته نشد.

با رسانه‌ای شدن وضعیت زندگی این زندانی پیشین و تلاش‌های ناموفق او برای پیدا کردن خانه، کیم کارداشیان بطور خصوصی با متیو دیدار کرد و به او گفت که حاضر است اجاره بهای مسکن او را تا پنج سال آینده بپردازد.

کیم کارداشیان تاکید کرده بود که با این کار می‌خواهد به متیو چارلز کمک کند تا در این مدت با پس انداز پول‌هایش آیندۀ بهتری را برای خود بسازد.

متیو چارلز در صفحه فیسبوک خود با سپاسگزاری از خانم کارداشیان نوشت: «کیم این کار را برای تبلیغ یا جلب توجه افکار عمومی نکرد، اما من وظیفه خودم می‌دانم که این را به اطلاع همه برسانم.... قلب من از شادی لبریز شده است.»

بیشتر بخوانید:ترامپ و کیم کارداشیان درباره اصلاح سیستم زندان‌‌ها گفتگو کردند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لغو حکم حبس ابد عمو و برادرزاده‌ای در آمریکا پس از ۴۲ سال

سارقان مسلح میلیونها یورو جواهر کیم کارداشیان را دزدیدند

استقبال ترامپ، ماسک و بولسونارو از پیروزی خاویر میلِی؛ رئیس‌جمهور منتخب آرژانتین کیست؟