هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در آمریکا هم زمین گیر شدند

هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در آمریکا هم زمین گیر شد
هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس در آمریکا هم زمین گیر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان هوانوردی که آمریکا تا پیش از صدور فرمان دونالد ترامپ در برابر فشارها برای متوقف کردن پرواز این نوع هواپیما مقاومت می کرد اعلام کرده است بر اساس شواهد تازه و نیز داده های تازه ماهواره ای لازم است که تا اطلاع ثانوی کلیه هواپیماهای ۷۳۷ مکس زمین گیر شوند.

آگهی

در پی سقوط یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در کشور اتیوپی که با واکنش گسترده بسیاری از کشورهای جهان و نیز ممنوعیت کامل پرواز این نوع هواپیما در اغلب شرکت های هواپیمایی دنیا همراه شد، آمریکا، کشور سازنده نیز در نهایت هواپیمای یاد شده را زمین گیر کرد.

این تصمیم با دستور مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و پس از آن اتخاذ شد که کلیه کشورهای اروپایی و بسیاری از شرکت های پر تردد هوایی در آسیا تصمیم گرفتند پرواز این محصول تولیدی و خبرساز شرکت بوئینگ را متوقف کنند.

در فرمان رئیس جمهوری آمریکا که در آن قید «فوریت» برای زمین گیر شدن کلیه هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ ماکس مورد تاکید قرار گرفته، آمده است که خلبان ها و شرکت های هواپیمایی به طور مستقیم در جریان این ممنوعیت قرار گرفته اند.

در این حکم ریاست جمهوری همچنین یادآوری شده که امنیت مردم و کلیه مسافران اولویت مطلق برای آمریکا است و شرکت بوئینگ نیز باید در اسرع وقت پاسخگوی سوالات مطرح در باره ایراد و نقص های فنی این نوع هواپیما باشد.

جنجال بر سر نقص فنی هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از سقوط یک فروند از این نوع هواپیما در خطوط هوایی کشور اتیوپی وارد مرحله تازه ای شده است. هواپیمایی که روز یکشنبه فرودگاه بین المللی آدیس آبابا را به مقصد نایروبی ترک کرده بود شش دقیقه پس از بلند شدن از زمین دچار سانحه شد و کلیه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش رسانه ها چند خلبان آمریکایی پیش از این در سال گذشته نیز نسبت به مشکل کنترل بوئینگ ۷۳۷ مکس پس از برخاستن از زمین هشدار داده بودند.

سازمان هوانوردی آمریکا که تا پیش از صدور فرمان دونالد ترامپ در برابر فشارها برای متوقف کردن پرواز این نوع هواپیما مقاومت می کرد اعلام کرده است که بر اساس شواهد تازه و نیز داده های تازه ماهواره ای لازم است که تا اطلاع ثانوی کلیه هواپیماهای ۷۳۷ مکس زمین گیر شوند.

گفتنی است بر اساس تازه ترین خبرها دو جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده در اتیوپی برای بررسی و دریافت نظر کارشناسان خبره به پاریس منتقل شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط هواپیمای اتیوپی؛ کاهش کم‌سابقه قیمت سهام بوئینگ

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد