Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برکسیت؛ نخست وزیر بریتانیا خبر از توافقی جدید با اتحادیه اروپا می دهد

برکسیت؛ نخست وزیر بریتانیا خبر از توافقی جدید با اتحادیه اروپا می دهد
Copyright REUTERS/Vincent Kessler
Copyright REUTERS/Vincent Kessler
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تا هفده روز دیگر باید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی شود، اما به نظر می رسد اختلافات داخلی در بریتانیا هر ساعت این روند را با یک بحران تازه‌ای روبرو می‌کند.

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا می گوید به یک توافق با اتحادیه اروپا بر سر «تغییرات حقوقی» درباره آخرین متن برکسیت رسیده است.

به گفته وی اتحادیه اروپا و بریتانیا برای مذاکرات در این باره و یافتن راه حل تا سال ۲۰۲۰ به توافق رسیده‌اند.

به گفته خانم می تعهد جدید اتحادیه اروپا مبتنی بر احترام به «مرزهای بریتانیا و امنیت» این کشور و «ضامن محکمی» برای رای پارلمان بریتانیا به آخرین توافق برکسیت است.

مهم ترین موضوعی که در پانزدهم ماه ژانویه مانع رای مثبت مجلس عوام بریتانیا به توافق برکسیت شده بود مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی بود. جمهوری ایرلند کشوری مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی بخشی از خاک بریتانیاست.

بیشتر بخوانید:

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز که در استراسبورگ پس از دیدار با خانم می در یک کنفرانس خبری گفت: «زمان آن رسیده است تا متحد شویم، از توافق برکسیت حمایت کنیم و به نظر بریتانیایی ها احترام بگذاریم.» 

آقای یونکر در این کنفرانس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا هشدار داد که امکان عدم تصویب هیچ توافقی درباره برکسیت وجود نداشته است و امروز که توافق بوجود آمده باید به آن احترام گذاشته شود.

این در حالیست که تا تنها هفده روز دیگر باید خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی شود، اما به نظر می رسد اختلافات داخلی در بریتانیا هر ساعت این روند را با یک بحران تازه‌ای روبرو می‌کند.

با وجود سخنان نخست وزیر بریتانیا، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر از نمایندگان مجلس عوام خواسته است تا به توافق برکسیت رای مخالف بدهند. آقای کوربین پیش از این، دو هفته پیش نیز رسما خواستار برگزاری یک همه پرسی مجدد برسر برکسیت شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت؛ اهمیت بحث ۱۴ فوریه پارلمان بریتانیا در چیست؟

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند

نگرانی اتحادیه اروپا از فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین؛ بورل قطعنامه کنست اسرائیل را محکوم کرد