Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مالزی؛ یکی از متهمان به قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی آزاد شد

مالزی؛ یکی از متهمان به قتل برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی آزاد شد
Copyright  REUTERS/Stringer
Copyright  REUTERS/Stringer
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سیتی آسیه به همراه یک شهروند ویتنامی به نام دوان تی‌هونگ متهم بودند که برادر رهبر کرۀ شمالی را که از منتقدان حکومت او محسوب می‌شد در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور با مادۀ شیمایی «وی ایکس» کشته‌اند.

آگهی

دادگاهی در مالزی روز دوشنبه یک شهروند اندونزیایی را که متهم به قتل کیم جونگ‌-نام، برادر ناتنی رهبر کرۀ شمالی بود آزاد کرد.

آزادی این زن پس از آن ممکن شد که محمد اسکندر احمد، دادستان پرونده از اتهام قتلی که علیه سیتی آسیه، شهروند ۲۶ سالۀ اندونزی مطرح بود، صرف‌نظر کرد. در درخواست دادستان برای لغو این اتهام، دلیل اتخاذ این تصمیم اعلام نشده است.

سیتی آسیه به همراه یک شهروند ویتنامی به نام دوان تی‌هونگ متهم بودند که برادر رهبر کرۀ شمالی را که از منتقدان حکومت او محسوب می‌شد، فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور با مادۀ شیمایی «وی ایکس» کشته‌اند.

این دو متهم هستند که پارچه‌ای آلوده به این ماده را به چهره آقای کیم که رهسپار ماکائو بود، مالیده‌اند. آنها در جریان تحقیقات پلیس اعلام کردند که آقای کیم را نمی‌شناختند و فکر می کردند در حال بازی در یک برنامۀ تلویزیونیِ دوربین مخفی هستند.

قاضی دادگاه شهر شاه‌عالم در مالزی پس از تایید درخواست دادستان مبنی بر لغو اتهام قتل اعلام کرد: «سیتی آسیه آزاد است. او می‌تواند کشور را ترک کند.»

در واکنش به این خبر روسدی کیرانا، سفیر اندونزی در مالزی گفت: «از حکم دادگاه خشنودیم. تلاش خواهیم کرد که امکان بازگشت سیتی آسیه به اندونزی را همین امروز یا در اولین فرصت ممکن فراهم کنیم.»

آزادی این متهم شگفتی همگان را برانگیخت. این خبر در حالی اعلام شد که قرار است دادگاه روز دوشنبه شهادت خانم دوان تی‌هونگ را نیز بشنود.

REUTERS/Stringer
سیتی آسیه در سفارت اندونزی در کوالالامپورREUTERS/Stringer

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل در مورد حضور فروشندگان اسلحه از کره شمالی در ایران تحقیق می‌کند

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

افسر افشاکننده اسناد فوق محرمانه پنتاگون روانه دادگاه نظامی می‌شود