کره شمالی؛ مشارکت اجباری در انتخابات

کره شمالی؛ مشارکت اجباری در انتخابات
Copyright  REUTERS
نگارش از Euronews

روی برگه‌‌های رای این انتخابات تنها یک نام نوشته شده واگرچه مردم حق خط زدن این نام را دارند اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و گفته می‌شود که در صورت انجام این کار رای ‌دهنده با خطر بازداشت و آزار و اذیت از سوی نیروهای امنیتی کره شمالی مواجه می‌شود.

مردم کره شمالی روز یکشنبه، دهم مارس برای شرکت در انتخابات پارلمان این کشوربه پای صندوق‌های رای رفتند. مشارکت در انتخابات مجمع عالی خلق کره برای همه افراد بالای ۱۷ سال در این کشور اجباری است.

این دومین انتخابات مجمع عالی خلق کره در زمان رهبری کیم جونگ اون است اما در واقع حزب رهبر کره شمالی یعنی «جبهه دمکراتیک برای اتحاد مجدد سرزمین پدری» است که این پارلمان را کنترل می‌کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مجمع عالی خلق کره ۶۸۷ عضو و یک شورای هیات رئیسه دارد. این مجمع قدرت و نقش قانون‌گذاری ندارد و تنها تصمیمات حزب یا رهبر کره شمالی را تائید می‌کند.

روی برگه‌‌های رای این انتخابات تنها یک نام نوشته شده و اگرچه مردم حق خط زدن این نام را دارند اما تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده و گفته می‌شود که در صورت انجام این کار رای ‌دهنده با خطر بازداشت و آزار و اذیت از سوی نیروهای امنیتی کره شمالی مواجه می‌شود.

مردم این کشور پس از رای دادن باید به کارناوال شادی و قدردانی از رهبر کره شمالی در خیابان‌ها بپیوندند.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط