ویدئو؛ بزرگداشت روز زن به سبک پوتین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ویدئو؛ بزرگداشت روز زن به سبک پوتین
کپی رایت  Sputnik/Alexei Nikolsky/Kremlin via REUTERS

عکس‌ها و تصاویر پوتین سوار بر اسب در جمع گروهی از زنان پلیس این کشور به مناسبت روز جهانی زن منتشر شد. تصاویر پوتین ۶۶ ساله در طول ۱۹ سال حضورش در قدرت همواره توسط دوربین‌ها شکار شده است از اسب‌سواری گرفته تا خلبانی و تمرین جودو و شنا در آب‌های یخ‌زده.

دوربین‌ها امروز جمعه ۸ مارس ۲۰۱۹ پوتین را در حالی که با گروهی از زنان پلیس اسب‌سوار در مسکو تمرین می‌کرد شکار کردند. در پایان این تمرین او با زنان پلیس عکس یادگاری گرفت و تصاویر این دیدار در سراسر روسیه به نمایش درآمد. ۸ مارس برابر با ۱۷ اسفند روز جهانی زن در سراسر دنیا گرامی‌ داشته می‌شود.

زنان بیش از هر زمانی خواستار ورود به بازار کار هستند

رییس‌جمهوری روسیه در بازدید از مرکز آموزش اسب‌سواری در جمع زنان پلیس روس گفت: «زنان بیش از هر زمانی خواستار ورود به عرصه کار دولتی هستند و در حال حاضر بیش از یک چهارم کارمندان شاغل در وزارت کشور روسیه را زنان تشکیل می‌دهند.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای پوتین ابتدا در سال ۱۹۹۹ نخست وزیر روسیه شد. پس از آن از سال۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ میلادی پست رئیس جمهوری این کشور را در اختیار داشت. در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ او یک بار دیگر پست نخست وزیری را برعهده گرفت و توانست با تغییر قانون اساسی روسیه دوره ریاست جمهوری را از ۴ به ۶ سال افزایش دهد. ولادیمیر پوتین از سال ۲۰۱۲ تا کنون بر کرسی ریاست جمهوری روسیه تکیه زده است.

سازمان ملل متحد شعار «برابر بیندیش، هوشمندانه بساز و برای تغییر نوآوری کن» را برای هشت مارس، روز جهانی زن برگزیده و نوآوری اجتماعی را اصلی مهم به منظور دستیابی به برابری جنسیتی برای زنان و دختران سراسر جهان می‌داند.