Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارگردان مشهور کره‌ای متهم به سوءاستفاده جنسی از شاکی پرونده شکایت کرد

کارگردان مشهور کره‌ای متهم به سوءاستفاده جنسی از شاکی پرونده شکایت کرد
Copyright photo: AFP
Copyright photo: AFP
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سازمان دفاع از حقوق زنان «وومن لینک» در واکنش به این شکایت اعلام کرد: «کسی که کیم کی دوک را تخریب کرد خود کیم کی دوک بود و او همچنان قصد دارد شهرت خود را با شکایت علیه سازمانی که از قربانیان خشونت جنسی حمایت می‌کند، لکه‌دار کند.»

آگهی

کیم کی دوک، کارگردان کره‌ای که چندی پیش در اوج جنبش «من هم همینطور» (Metoo) به سوء استفاده از جنسی زنان متهم شده بود، روز پنج‌شنبه هفتم مارس اعلام کرد که علیه یک گروه فعال در زمینه حقوق زنان برای خدشه‌وارد کردن به شهرتش شکایت کرده است.

آقای کیم ۵۸ ساله یکی از بزرگترین کارگردانان کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۴ برای فیلم «دختر سامری» جایزه خرس نقره‌ای جشنواره برلین و شیر طلایی فستیوال ونیز را در سال ۲۰۱۲ برای فیلم «پیتا» دریافت کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

AFP
کیم کی دوک، کارگردان مشهور کره جنوبی در جشنواره فیلم ونیزAFP

در سال ۲۰۱۷ میلادی یکی از بازیگران زن سینمای کره جنوبی که نامش تا کنون فاش نشده است، این کارگردان را به سوءاستفاده جنسی و آزار جسمی در هنگام فیلمبرداری متهم کرد.

این بازیگر زن ادعا کرد که کیم کی دوک در هنگام فیلمبرداری فیلم موبیوس در سال ۲۰۱۳ به او سیلی زده و وی را به انجام صحنه‌ سکسی وادار کرده که در فیلمنامه نبوده است.

دادستان این پرونده به دلیل کمبود شواهد، آقای کیم را از اتهام سوءاستفاده جنسی تبرئه کرد اما پس از آن این کارگردان بدون رفتن به دادگاه برای اتهام آزار فیزیکی مجبور به پرداخت ۴ هزار یورو جریمه شد.

کیم کی دوک ماه گذشته علیه سازمان دفاع از حقوق زنان وومن لینک (Womenlink)، مستقر در سئول به دادگاه شکایت کرد و خواستار پرداخت ۲۳۵ هزار یورو خسارت شد. این سازمان بود که در سال ۲۰۱۷ به نیابت از بازیگر زن سینمای کره علیه این کارگردان اتهام سوءاستفاده جنسی و آزار جسمی را مطرح کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AFP
کیم کی دوک، کارگردان مشهور کره جنوبی در جشنواره فیلم ونیزAFP

آقای کیم می‌گوید که شهرت او به شدت در جریان این ماجرا آسیب دیده است؛ به ویژه زمانی که یک فستیوال مشهور ژاپنی فیلم وی را از رقابت خارج کرد و دعوت خود را برای شرکت در جشنواره پس گرفت.

او می‌گوید به دلیل «داغ ننگ ناعادلانه شکارچی جنسی» که توسط این سازمان به وی زده شد، بسیاری از شرکت‌های پخش و توزیع، فیلم های او را تحریم کردند.

سازمان دفاع از حقوق زنان وومن لینک (Womenlink) در واکنش به این شکایت اعلام کرد: «کسی که کیم کی دوک را تخریب کرد خود کیم کی دوک بود و او همچنان قصد دارد شهرتش را با شکایت علیه سازمانی که از قربانیان خشونت جنسی حمایت می‌کند، لکه‌دار کند.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم «بازگشت ارواح به خانه» در یادبود «زنان آسایشگر» کره ای

آبه پیر کشیش معروف فرانسوی و بنیانگذار موسسه خیریه ضد فقر به آزار جنسی ۷ زن متهم شد

گزارش عفو‌ بین‌الملل از وضعیت حقوق زنان در اقلیم کردستان عراق: در برابر خشونت خانگی بی‌پناه هستند