تمدید مهلت اقامت موقت خواهران فراری اهل عربستان در هنگ‌کنگ

دو دختر جوان عربستان سعودی در هنگ کنگ
دو دختر جوان عربستان سعودی در هنگ کنگ   -  Copyright  AFP
نگارش از Euronews

دو خواهر سعودی که پس از فرار از خانواده‌هایشان در هنگ‌کنگ سرگردان شده‌اند، مهلت یافتند تا دو ماه دیگر در این کشور بمانند.

دو خواهر سعودی که پس از فرار از خانواده‌هایشان در هنگ‌کنگ سرگردان شده‌اند، مهلت یافتند تا دو ماه دیگر در این کشور بمانند. امری که به آن‌ها اجازه می‌دهد بتوانند جستجو برای یافتن کشوری ثالث جهت دریافت پناهندگی را ادامه دهند.

این مطلب را مایکل ویدلر، وکیل مدافع آنان، روز پنجشنبه ۷ مارس اعلام کرد.

این دو خواهر که ۱۸ و ۲۰ سال دارند گفته‌اند که به خاطر بدرفتاری برادران و پدرشان و همچنین ترس از تکفیر به‌دلیل ترک اسلام، خانواده خود را در زمان گذراندن تعطیلات در سری‌لانکا در ماه سپتامبر گذشته ترک کرده‌اند.

این دو دختر جوان که با نام‌های مستعار «ریم» و «روان» شناخته می‌شوند اعلام کرده‌اند که قصد داشتند به استرالیا بروند. اما در حین این سفر در فرودگاه هنگ‌کنگ متوقف شدند و کنسول عربستان در این کشور بلیط‌های آنان را لغو و گذرنامه‌هایشان را ضبط کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آنان اکنون با ویزای توریستی در هنگ‌کنگ مانده‌اند که مهلت آن در انتهای ماه فوریه به پایان می‌رسید. با تمدید جدید، آنان می‌توانند تا ۸ آوریل در هنگ‌کنگ بمانند.

این دو خواهر گفته‌اند که از بیم ربوده شدن و بازگشت به عربستان چندین بار محل زندگی خود را در هنگ‌کنگ تغییر داده‌اند.

ماجرای دو خواهر سعودی به فاصله کمی پس از فرار رهف محمد القنون، دختر نوجوان ۱۸ ساله اهل عربستان اتفاق می‌افتد.

وی که اظهار می‌کرد از سوی خانواده‌اش مورد اذیت و آزار قرار گرفته است، پس از فرار و دوره‌ای سرگردانی در تایلند به عنوان پناهنده به کانادا رفت.

بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط