Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ارزان‌ترین کشورها در «انتقال داده» از طریق اینترنت تلفن همراه

ارزان‌ترین کشورها در «انتقال داده» از طریق اینترنت تلفن همراه
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آمار منتشر شده توسط شرکت بریتانیایی Cable، خدمات اینترنت موبایل و انتقال داده توسط تلفن همراه در ایران در مقیاس جهانی نسبتا ارزان است و این کشور در میان ۲۳۰ کشور در جایگاه بیست و یکم قرار دارد.

آگهی

هزینه انتقال یک گیگابات «داده» توسط اینترنت تلفن همراه در کشورهای مختلف اروپایی چقدر است؟ شهروندان کدام کشورهای اروپایی هزینه بیشتری را برای دریافت این خدمات صرف می‌کنند؟ کاربران برای انتقال همین میزان «داده» در ایران چقدر باید پرداخت کنند و کدام کشورها ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌کنند؟

یک شرکت بریتانیایی خدمات داده با نام Cable، اطلاعات مربوط به قراردادهای اشتراک ماهانه اینترنت تلفن همراه در ۲۳۰ کشور جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. بر اساس این داده‌ها، از میان کشورهای اروپایی گران‌ترین کشور برای دریافت خدمات اینترنت تلفن همراه یونان و ارزان‌ترین آنها اوکراین است.

برای مثال هزینه انتقال و دریافت ۱ گیگابایت داده طی سال ۲۰۱۸ در لهستان به طور متوسط ۱/۱۷ یورو، در آلمان ۶/۱۴ یورو، در فرانسه ۵/۸۸ یورو در بریتانیا ۵/۸۸ یورو و در یونان ۲۸/۸۸ یورو بوده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هند و زیمبابوه به ترتیب ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورهای جهان در زمینه هزینه اینترنت موبایل و خدمات انتقال داده‌ تلفن همراه هستند. کاربران در هند برای انتقال و دریافت ۱ گیگابایت ۰/۲۳ یورو و در زیمبابوه ۶۶/۳۹ یورو پرداخت می‌کنند.

در ایالات متحده نیز خدمات اینترنت موبایل چندان ارزان نیست و مشتریان در سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۱۲/۳۷ دلار معادل ۱۰/۹۳ یورو بابت یک کیگابایت پرداخت کرده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط این شرکت بریتانیایی خدمات اینترنت موبایل و انتقال داده توسط تلفن همراه در ایران در مقیاس جهانی نسبتا ارزان است و این کشور در میان ۲۳۰ کشور در جایگاه بیست و یکم قرار دارد. بر اساس این گزارش در سال ۲۰۱۸ هزینه ۱ گیگابات اینترنت تلفن همراه ۵۳۸۵۷ ریال معادل ۱/۲۸ دلار بوده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانستنی‌ها؛ اینترنت نسل پنجم چه تفاوتی با اینترنت کنونی دارد؟

طرح بلندپروازنه اسپیس‌‌اکس برای جهانی کردن اینترنت با هزاران ماهواره‌

رونمایی از نسخه جدید «چت جی‌پی‌تی» با قابلیت تعامل صوتی؛ رویای فیلم «او» به واقعیت پیوست