Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اتحادیه اروپا تغییر ندادن ساعت تابستانی را به تاخیر انداخت

اتحادیه اروپا تغییر ندادن ساعت تابستانی را به تاخیر انداخت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیسیون اروپا که سال گذشته تصمیم بر ثابت نگه داشتن ساعت تابستانی گرفته بود، سرانجام بدلیل برخی مشکلات عدم تغییر ساعت را به سال ۲۰۲۱ موکول کرد.

آگهی

اتحادیه اروپا تصمیم خود مبنی بر عدم تغییر ساعت تابستانی را به دو سال دیگر موکول کرد. این تغییر معمولاً در ابتدای بهار هر سال انجام و در پاییز نیز به حالت عادی بازگردانده می‌شود.

این در حالی است که قرار بود ماه مارس سالجاری قاره سبزدیگر شاهد تغییرات ساعتی نباشد. سال گذشته ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا موفق شد چنین طرحی را در پارلمان به تصویب برساند.

در آغاز مهم ترین دلیل تغییر ساعت به زمستانی و تابستانی، صرفه جویی در مصرف انرژی بود که کمیسیون اروپا با کار تحقیقاتی نشان داد که تغییر ساعت بسیار پرهزینه تر از کاهش تولید و مصرف انرژی  روزانه است.

سال گذشته، نزدیک به چهار میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند اروپایی با شرکت در یک رای گیری آنلاین درباره ادامه روند تغییر ساعت و یا توقف آن برای همیشه نظر دادند. بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار از این شهروندان به ثابت ماندن ساعت رای دادند.

بیشتر بخوانید:

تغییر ساعتها در اروپا؛ استدلال مخالفان و موافقان چیست؟

اروپایی‌ها برای آخرین بار ساعت ها را تغییر می‌دهند؟

اما مانع اصلی که مقابل اروپا قرار گرفته، صنعت هوانوردی و حمل و نقل است. چرا که باید زمان زیادی را صرف نحوه هماهنگی بین کشورهای قاره سبز و دیگر کشورهای جهان در این زمینه کرد و به همین دلیل بسیاری از کارشناسان از همان ابتدا گفتند تاریخ مارس سال ۲۰۱۹ برای عملی کردن این کار بسیار زود است.

مشکلات دیگری هم برای ثابت ماندن ساعت در اروپا وجود دارد که از جمله آن اراده هر یک از کشورهای عضو اتحادیه در تغییر ندادن ساعت زمستانی و یا تابستانی است. به عنوان نمونه کشورهای بلژیک و هلند، ترجیح می دهند ساعت زمستانی را به عنوان مبدا، ثابت نگاه دارند، در حالی که لوکزامبورگ و فرانسه ترجیحشان بر ساعت تابستانی و زمستانی است.

به این ترتیب اگر تصمیم به سفر بین این چهار کشور داشته باشید، که با خودرو چهارساعت بیشتر طول نمی کشد با ساعات مختلف مواجه می شوید. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ساعت آخرالزمان؛ بشر همچنان دو دقیقه فرصت دارد

نمایش ساعت گیاهی «طبیعت مادر» در سوئیس

چند کشور اروپایی به دنبال بازگرداندن پناهندگان سوریه و افغانستان به کشورهایشان هستند