Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بحران ونزوئلا، ایران برای هماهنگی با روسیه یک نماینده به مسکو فرستاد

 بحران ونزوئلا، ایران برای هماهنگی با روسیه یک نماینده به مسکو فرستاد
Copyright عکس رویترز
Copyright عکس رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از سفر مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران به روسیه برای رایزنی درباره اوضاع ونزوئلا خبر داده است. محسن بهاروند، کاردار اسبق ایران در آرژانتین، مدیرکل آمریکا در وزارت امور خارجه ایران است.

آگهی

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «مدیرکل آمریکای وزارت خارجه ایران تا ساعتی دیگر برای رایزنی درباره اوضاع ونزوئلا به روسیه سفر خواهد کرد.» محسن بهاروند، کاردار اسبق ایران در آرژانتین مدیرکل آمریکا در وزارت امور خارجه ایران است.

آقای قاسمی افزود: «ما با دولت قانونی ونزوئلا از طریق نمایندگی ایران در کاراکاس در تماس هستیم و همچنین با سایر کشورهایی که می‌توانند نقش موثری در وضعیت کنونی این کشور ایفا کنند.»

مواضع رسمی ایران درباره ونزوئلا

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این «دخالت‌های آمریکا» در امور داخلی ونزوئلا را نامشروع دانسته و محکوم کرده بود.

او درباره تحولات ونزوئلا گفته بود: «جمهوری اسلامی ایران در مقابل هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی ونزوئلا و یا هر اقدام نامشروع و غیرقانونی همچون تلاش برای کودتا و اقدامات ضد مردمی، از دولت و ملت این کشور حمایت می‌کند. ما امیدواریم هر گونه اختلاف و مشکل سیاسی در ونزوئلا توسط مردم و دولت این کشور با بکارگیری راهکارهای قانونی و مسالمت آمیز، هر چه سریع‌تر حل و فصل شود.»

روسیه، چین، ترکیه و ایران در کنار برخی دیگر از کشورها از جمله حامیان ادامه حکومت نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری کنونی دولت ونزوئلا هستند. این در حالی است که آمریکا، بسیاری از کشورهای اروپایی و اکثریت قریب به‌ اتفاق کشورهای قاره آمریکا خواهان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در ونزوئلا هستند و خوان گوایدو، رییس‌ مجلس را به عنوان رییس‌جمهوری موقت این کشور تا برگزاری انتخابات به رسمیت شناخته‌اند. 

وضعیت اقتصادی در ونزوئلا نامساعد است. دسترسی بسیاری از شهروندان این کشور به کالاهای اساسی دشوار است و بیش از ۳ میلیون ونزوئلایی در چند سال اخیر از این کشور مهاجرت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در ونزوئلا؛ کاراکاس سفیر آلمان را اخراج می‌کند

خروج ۸ تن طلای دیگر از بانک مرکزی ونزوئلا

«انقلابی‌های گرسنه» در انتخابات ونزوئلا؛ مسبب تحریم‌های آمریکاست یا سیاست‌های چاوز و مادورو؟