آغاز رسمی کارزار انتخاباتی برنی سندرز؛ «در برابر طمع‌کاری نظام سرمایه‌داری می‌ایستم»

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آغاز رسمی کارزار انتخاباتی برنی سندرز؛ «در برابر طمع‌کاری نظام سرمایه‌داری می‌ایستم»
کپی رایت  REUTERS/Andrew Kelly

برنی سندرز، کارزار خود برای انتخابات درون حزبی حزب دموکرات را رسما آغاز کرد. سناتور ورمونت دونالد ترامپ را خطرناک‌ترین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا توصیف کرد.

آقای سندرز در رقابت‌های درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، رقیب اصلی هیلاری کلینتون، نامزد نهایی حزب دموکرات در آن انتخابات بود. پس از شکست سندرز در رقابت‌های مقدماتی، حزب دموکرات وجود تخلفات در انتخابات را به نفع هیلاری کلینتون پذیرفت.

آقای سندرز که از سوی برخی ناظران، جدی‌ترین و حتی تنها رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ توصیف می‌شود، وعده داد که در برابر طمعکاری نظام سرمایه داری خواهد ایستاد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

کاندیدای ۷۷ ساله حزب دموکرات باید برای رویارویی با دونالد ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ با بیش از ۱۰ نامزد حزب دموکرات از جمله سناتور الیزابت وارن (ایالت ماساچوست) رقابت کند.

برنی سندرز در نخستین سخنرانی کارزار انتخاباتی خود -که در برابر منزل پدری‌اش در بروکلین برگزار شد- وعده داد تا در صورت رسیدن به قدرت، دولتی مبتنی بر «عدالت اقتصادی، اجتماعی، نژادی و زیست محیطی» بنا کند.

همزمان با آغاز رسمی کارزار انتخاباتی برنی سندرز، دونالد ترامپ به هوادارانش تضمین داد که ایالات متحده «[هرگز یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد](حمله ترامپ به کاندیداهای حزب دموکرات: «آمریکا سوسیالیست نخواهد شد»).»

بیشتر بخوانید: