حزب کارگر بریتانیا رسما پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی برکسیت را داد

حزب کارگر بریتانیا رسما پیشنهاد برگزاری همه‌پرسی برکسیت را داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر چهارشنبه پیشنهاد داد برای احترام به نظر شهروندان بریتانیا همه پرسی جدید برکسیت برگزار شود.

آگهی

رهبر حزب کارگر بریتانیا، جرمی کوربین، می گوید حزب متبوعش حامی برگزاری یک همه پرسی جدید برکسیت است. حزب کارگر مهم ترین رقیب محافظه کاران در قدرت است.

سخنان رهبر حزب سایه بریتانیا در حالی مطرح می شود که ۲۹ روز دیگر بریتانیا برای همیشه باید اتحادیه اروپا را ترک کند.

این اولین بار است که بصورت رسمی حزب کارگر پیش از ۲۹ مارس سال جاری میلادی پیشنهاد همه پرسی جدیدی را می دهد. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر می گوید: «ما معتقدیم که دموکراسی با رای مردم انجام می گیرد و برای این کار شاید دوباره باید سرنوشت بحران برکسیت را به دست مردم بسپاریم. ما نمی خواهیم تن به برکسیت بدون توافق دهیم. چرا که پیامد ان برای بریتانیا فاجعه بار خواهد بود.»

جان مک دانل، دومین رهبر تاثیرگذار حزب کارگر هم گفته است که پنج شنبه این حزب در پارلمان پیشنهاد ماده ای جدید برای برگزاری همه پرسی دوم برکسیت را خواهد داد. نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در نشست روز چهارشنبه پس از ساعت ها مناظره پیشنهادات جدیدی برای حل بحران برکسیت ارائه کردند.

پس از بررسی این یشنهادات جرمی کوربین سخنرانی کرد و با انتقاد از محافظه کاران و شخص نخست وزیر ترزا می از او خواست تا به برکسیت بدون توافق تن ندهد.

پس از رای تاریخی و مخالفت نمایندگان مجلس عوام بریتانیا درباره آخرین توافق برکسیت پانزدهم ژانویه گذشته دولت ترزا می سعی کرد با مذاکره با اتحادیه اروپا و ایجاد برخی از اصلاحات در متن توافق پایانی نظر نمایندگان پارلمان بریتانیا را جلب کند.

ترزا مِی، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه از نمایندگان پارلمان بریتانیا خواست که در صورت مخالفت دوباره آنها با توافق انجام شده میان او و اتحادیه اروپا در مورد برکسیت، به طرحی رای دهند که به او اجازه می‌دهد، موعد آغاز خروج این کشور از اتحادیه اروپا را از تاریخ فعلی که ۲۹ ماه مارس است، به تاریخ دیگری موکول کند.

بر اساس این طرح، خانم می روز ۱۲ ماه مارس یا بعدتر از آن، نسخه اصلاح شده توافق بریتانیا و اتحادیه اروپا را برای اجرای برکسیت به معرض رای نمایندگان خواهد گذاشت.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز راهپیمایی حامیان برکسیت؛ نایجل فاراژ: پارلمان بریتانیا خائن شده است

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد