موج حمله به بیلی پورتر به دلیل انتخاب پوشش خاص در مراسم اسکار

موج حمله به بیلی پورتر به دلیل انتخاب پوشش خاص در مراسم اسکار
نگارش از Euronews

بازیگر و ترانه سرای آفریقایی آمریکایی می گوید دلیل اصلی انتخاب پوشش خاص در مراسم اسکار گشودن باب گفتگو درباره آزادی انتخاب و پوشش در قرن بیست و یک بوده است.

لباس بیلی پورتر، بازیگر و خواننده آفریقایی آمریکایی در مراسم اسکار حاشیه های زیادی بوجود آورده است.

این هنرمند مورد تهدید قرار گرفته و در صفحات شبکه های اجتماعی از او به عنوان سیاه پوستی یاد شده است که «تهدیدی است برای ارزشهای مردانگی سیاهان».

بیلی پورتر پیش از حضور در مراسم فرش قرمز اسکار در مصاحبه با مجله وگ گفته بود که «مردم امشب با لباسم خیلی راحت نخواهند بود اما انتخاب پوشش من به کسی ارتباط ندارد.» او گفت می داند که لباسش امکان دارد بسیاری را خشمگین و ناراحت کند.

با وجود گذشت بیشتر از ۴۸ ساعت از این مراسم همچنان بیلی پورتر آماج حملات ناشی از نفرت در شبکه های اجتماعی است.

بیشتر بخوانید:

این در حالی است که آقای پورتر می گوید سخنانش درباره پوشش مراسم اسکار تنها تلنگری بود به آن دسته از افرادی که هم چنان درباره دیگران و نوع لباس پوشیدن آنها نظر می دهند و به هم نوعان خود احترام نمی گذارند.

وی پس از این مراسم در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد قصد داشته با انتخاب لباس تحریک آمیز باب یک گفتگوی تازه درباره آزادی انتخاب پوشش را بازکند.

بیلی پورتور در این مصاحبه گفت: «این وظیفه هنرمندان است که طرز برخورد در جامعه را یاد بدهند، ما باید بتوانیم کاری کنیم تا مردم عاشق ما باشند، مردم به ما احترام بگذارند، برای اینکار ابتدا باید خودمان برای یکدیگر احترام قائل شویم.»

بیلی پورتر ۴۹ ساله یکی از ستارگان سریال «پوز» است و در مراسم اسکار امسال نامزد دریافت جایزه بود.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

مطالب مرتبط