Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قاسم سلیمانی: به گروه تروریستی پاکستان که از عربستان پول گرفته‌ حمله می‌کنیم

قاسم سلیمانی: به گروه تروریستی پاکستان که از عربستان پول گرفته‌ حمله می‌کنی
قاسم سلیمانی: به گروه تروریستی پاکستان که از عربستان پول گرفته‌ حمله می‌کنی Copyright تسنیم
Copyright تسنیم
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این نخستین بار است که ایران با صراحت از نقش عربستان سعودی در انفجار زاهدان سخن می‌گوید.

آگهی

ایران عربستان سعودی را به دست داشتن در حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان متهم کرد.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر پنج‌شنبه دوم اسفند در سخنرانی در بابل با یادآوری حادثه خونبار حمله اخیر در سیستان و بلوچستان گفت که جمهوری اسلامی انتقام خود را از «مزدوران» حادثه خونین در زاهدان خواهد گرفت.

سردار سلیمانی با اشاره به این که در داخل پاکستان «نفوذ پول سعودی» صورت گرفته و هدف آن «از هم پاشاندن پاکستان» است و مردم پاکستان باید آگاه باشند، تاکید کرد: «دولت و ارتش پاکستان نباید اجازه دهند که با چند میلیارد دلار دولت آدم‌کش سعودی که با شدت خباثت یک انسان را سوزانده، با پول خود بخواهد پاکستان را با همسایگان خود درگیر کند. پاکستان کشور دوست ماست و کسی نباید ایران را امتحان کند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

فرمانده سپاه قدس خطاب به مردم پاکستان تصریح کرد: «ما تهدید نمی‌کنیم و از دوستی با شما صحبت می‌کنیم و می‌گوییم نباید سرزمین پاک پاکستان محل آزار و اذیت کشورهای منطقه نظیر ایران، هند و افغانستان شود و هر جریانی این نقشه را کشیده هدفش انشقاق پاکستان است.»

سلیمانی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی «انتقام» خود را از مزدورانی که دست به این حادثه خونین در زاهدان زده خواهد گرفت گفت: «حتما این گروه خبیث را در هر نقطه‌ای از کره خاکی بیابیم حمله خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم خون مردمان این ملت به سادگی توسط این گروه خبیث تروریستی ریخته شود. هشدار می‌دهم ایران را آزمایش نکنید و هر کسی ایران را آزموده پاسخ محکم آن را گرفته است.»

حمله انتحاری با خودرو به اتوبوس حامل کارکنان سپاه در جاده خاش به زاهدان در غروب روز ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ به کشته شدن دست کم ۲۷ تن انجامید. گروه جیش‌العدل مسئولیت این انفجار را پذیرفت. ایران عامل این حمله را فردی به نام «حافظ محمد علی» از پاکستان خوانده و تاکنون از پاکستان به دلیل میزبانی از گروه‌های تروریستی شدیدا انتقاد کرده است. اما این نخستین بار است که ایران با صراحت از نقش عربستان سعودی در انفجار زاهدان سخن می‌گوید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمخانی: خیزش تحقیر‌شدگان در کمین متحدان آمریکا در منطقه است

سلیمانی: آمریکا می خواهد با برجام ۲ ریشه جریان‌های اسلامی را بخشکاند

میزان هزینه‌های نظامی ایران در سال ۲۰۲۳؛ چهارم در خاورمیانه و بیست و ششم در دنیا