داعشی فرانسوی مرتبط با حملات پاریس در سوریه کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داعشی فرانسوی مرتبط با حملات پاریس در سوریه کشته شد
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

فابین کلن جهادگرای فرانسوی که از سوی داعش مسئولیت حملات ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ پاریس را برعهده گرفته بود روز چهارشنبه در شهر باغوز علیا در شرق سوریه کشته شد. مقامات امنیتی فرانسوی صدای او را در فایل صوتی‌ای که داعش پس از حملات پاریس منتشر کرد شناسایی کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این مرد ۴۱ ساله اهل تولوز در جریان حملات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش در شرق سوریه کشته شده است. همچنین گفته شده است که ژان میشل، برادر او نیز در جریان این حمله به شدت زخمی شده است.

منابع فرانسوی نوشته‌اند که این دو برادر روز چهارشنبه به همراه یکدیگر وارد یک خانه شده بودند که یک پهپاد ائتلاف علیه داعش آنها را شناسایی و این خانه را مورد حمله قرار داده است.

مقام‌های فرانسوی هنوز بطور رسمی کشته شدن فابین کلن را تایید نکرده‌اند چرا که می‌گویند تایید مرگ آنها در محل برای نیروهای امنیتی آنها امکان‌پذیر نیست.

فابین کلن در دهه ۱۹۹۰ به اسلام گروید و نام مستعار «برادر عمر» را برای خود انتخاب کرد. وی و برادرش در سال ۲۰۰۰ اسیر گرایش‌های بنیادگرایانه شدند. فابین در سال ۲۰۰۹ به همراه یک جهادگرای دیگر فرانسوی به ۵ سال زندان محکوم شده بود.

در جریان حملات ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ در یک کنسرت موسیقی در سالن باتاکلان در پاریس ۱۳۰ نفر جانشان را از دست دادند و حدود یکصد نفر زخمی شدند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید