Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

امیدواری وزیر اقتصاد بریتانیا برای تایید توافق برکسیت از سوی مجلس عوام

امیدواری وزیر اقتصاد بریتانیا برای تایید توافق برکسیت از سوی مجلس عوام
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلیپ هاموند معتقد است با توجه به روند مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا در هفته های اخیر می توان امیدوار بود که مجلس عوام به توافق جدید برکسیت رای موافق بدهد.

آگهی

فیلیپ هاموند، وزیر اقتصاد و دارائی بریتانیا می گوید دولت محافظه کار ترزا می فرصت قانع کردن مجلس عوام بر سر برکسیت را دارد و این موضوع بسته به پیشرفت مذاکرات بین دولت و اتحادیه اروپا در روزهای جاری خواهد بود.

قراراست مجلس عوام بریتانیا بر سر توافق اصلاح شده برکسیت روز ۲۷ فوریه (هشتم اسفند)، شش روز دیگر بحث و رای گیری کند. در صورت عدم رای تایید مجلس عوام درباره آخرین توافق برکسیت باید انتظار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون توافق را داشته باشیم.

سناریویی که به خروج ترزا می از قدرت ختم خواهدشد. قرار است  ۲۹ ماه مارس آینده (۹ فروردین)، کمتر از یک ماه و نیم دیگر، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا نهایی خواهد شد.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا، روز گذشته درباره شروط و الزامات احتمالی برسر برکسیت بحث و مذاکره کرد و به گفته وزیر اقتصاد و دارائی جزیره، این گفتگوها بسیار مثبت بوده و می تواند ادامه آن به همین روند کمک کند تا مجلس عوام به مفاد اصلاحیه جدید توافقی برکسیت رای موافق بدهد. نمایندگان مجلس عوام بریتانیا در آخرین رای گیری با اکثریتی مطلق در پانزدهم ژانویه گذشته به توافق برکسیت رای منفی دادند که از آن به عنوان بزرگترین مخالفت مجلس عوام بریتانیا در تاریخ مدرن این کشور با دولت یاد می شود. 

بیشتر بخوانید:

مشکل و چالش اصلی نمایندگان مجلس تببین مرزهای جدید بین دو ایرلند، جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی به عنوان خاکی از کشور بریتانیا بود. در آخرین توافق نامه برکسیت، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمهوری ایرلند به عنوان یکی از اعضای مهم اتحادیه حمایت کرده اند و این در حالی است که نمایندگان مجلس عوام اغلب می گویند جدایی مرزهای ایرلند می تواند دوباره به تنش ها بین دو بخش شمالی و جنوبی بینجامد و هم چنین بسیاری از ملی گرایان پارلمان تببین مرزهای جدید را پایان رویای «بریتانیای کبیر» می‌دانند.

به گفته فیلیپ هاموند،  ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا به ترزا می اعلام کرده است که حمایت کامل ۲۷ کشورعضو اتحادیه اروپا از جمهوری ایرلند موقتی است و می توان پس از پذیرش شروط دیگر توافق برکسیت دراین باره با اتحادیه اروپا وارد بحث شد.

وزیر دارائی بریتانیا تاکید کرد که رئیس کمیسیون اروپا حاضر است تضمین لازم برای حل مساله مرزهای ایرلند را به دولت محافظه کار بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت