بن‌سلمان: بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت سرمایه‌گذاری در هند وجود دارد

بن‌سلمان: بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ظرفیت سرمایه‌گذاری در هند وجود دارد
نگارش از Euronews

ولیعهد عربستان سعودی در دیدار خود با نخست وزیر هند از احتمال سرمایه‌گذاری کشورش در هند طی دو سال آینده خبر داد.

محمد بن‌سلمان می‌گوید بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در هند وجود دارد.

ولیعهد عربستان سعودی که به هند سفر کرده است، روز چهارشنبه ۲۰ فوریه در دیدار با ناراندرا مودی اعلام کرد که تروریسم مسئله‌ای مشترک میان دو کشور است و عربستان آماده است تا داده‌های اطلاعاتی خود را در اختیار دهلی قرار دهد.

سفر محمد بن سلمان بعد از حضور او در پاکستان انجام می‌شود و استقبال ویژه نخست وزیر هند از ولیعهد سعودی، انتقاداتی را در میان گروه‌های سیاسی این کشور به همراه داشته است.

بیشتر بخوانید:نخست‌وزیر هند خلاف پروتکل از ولیعهد عربستان استقبال کرد

بن سلمان در دیدار خود با مودی اعلام کرد که ظرفیت سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ظرف دو سال آینده در هند وجود دارد. او همچنین خطاب به مودی افزود: «آقای نخست وزیر ما می‌خواهیم با شما همکاری کنیم تا این سرمایه‌گذاری‌ها انجام شود و اطمینان داریم که هر دو طرف از آن بهره‌مند خواهند شد.»

ولیعهد سعودی همچنین گفت که کشورش آماده همکاری سیاسی و اطلاعاتی با هند است و تاکید کرد ریاض و دهلی با چالش‌هایی یکسان در حوزه تروریسم روبرو هستند. بن‌سلمان همچنین اظهار داشت که کشورش تنها یک صادرکننده نفت نیست و در حوزه سرمایه‌گذاری هم فعال است.

ناراندرا مودی هم با اشاره بر استوار بودن روابط دوجانبه دو کشور، بر ادامه تلاش دوطرفه در جهت تحکیم مبادلات اقتصادی تاکید کرد.

سفر ولیعهد سعودی به هند، بعد از دیدار او از پاکستان صورت می‌گیرد. آنهم در شرایطی که تنش‌ها میان دهلی و اسلام‌آباد اوج گرفته است. هند، همسایه غربی خود را متهم می‌کند که گروه‌های تروریستی که اخیرا هم عملیات انتحاری در کشمیر انجام دادند، تحت حمایت پاکستان هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط