نمایندگان پارلمان اروپا قبل از ورود به ونزوئلا از فرودگاه اخراج شدند

نمایندگان پارلمان اروپا قبل از ورود به ونزوئلا از فرودگاه اخراج شدند
نگارش از Euronews

استبان گونزالس نماینده پارلمان اروپا: «مساله این نیست که به ما اجازه ورود نداند؛ مساله این است که به خوان گوایدو، رئیس جمهوری موقت ونزوئلا اجازه نمی‌دهند با هیچ شخصیت خارجی دیدار کند.»

یک گروه از نمایندگان پارلمان اروپا که به دعوت مجلس ملی ونزوئلا به این کشور سفر کرده بودند، روز یکشنبه قبل از ورود به پایتخت، از فرودگاه بین‌المللی کاراکاس اخراج شدند.

استبان گونزالس، نماینده پارلمان اروپا از گروه راست‌ میانه «حزب مردم اروپا» با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد ماموران امنیتی گذرنامه‌های این هیات سیاسی را در بدو ورود به فرودگاه توقیف کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

خوان گوآیدو، رئیس مجلی ملی ونزوئلا ماه گذشته خود را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا اعلام کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بلافاصله این سیاستمدار ۳۵ ساله را به‌عنوان رئیس دولت موقت این کشور به رسمیت شناخت. پس از آن، بسیاری از دولت‌های محافظه‌کار و راست‌گرای آمریکای مرکزی و جنوبی، کانادا و بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا نیز با درخواست استعفای نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری «قانونی» ونزوئلا، آقای گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری این کشور شناختند.

استبان گونزالس در فایل ویدیویی خود درباره شکل برخورد ماموران امنیتی با هیات نمایندگی پارلمان اروپا گفت: «مساله این نیست که به ما اجازه ورود نداند؛ مساله این است که به خوان گوایدو، رئیس جمهوری موقت ونزوئلا اجازه نمی‌دهند با هیچ شخصیت خارجی دیدار کند.»

هیات پارلمانی اتحادیه اروپا، نخستین گروه خارجی است که تلاش کرده تا با رهبر مخالفان ونزوئلا دیدار کند.

با وجود حمایت ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای همپیمان آن‌ها از آقای گوایدو، روسیه، ایران و ترکیه از نیکلاس مادورو حمایت می‌کنند.

با وجود درخواست‌های ایالات متحده، ارتش ونزوئلا نیز همچنان به رئیس دولت بولیواری این کشور وفادار است.

نیکلاس مادورو هفته پیش در مصاحبه اختصاصی با یورونیوز گفت که تلاش مخالفان برای تغییر رژیم در این کشور، شکست خورده است.

بیشتر بخوانید:

مادورو؛ کمک یکصد میلیون دلاری جامعه بین الملل بخشی از یک کودتاست

نیکلاس مادورو به یورونیوز: از کسی گدایی نمی‌کنیم

رهبر مخالفان دولت ونزوئلا: به سوی اسرائیل باز خواهیم گشت

مطالب مرتبط