Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چهاردهمین شنبه اعتراض جلیقه‌زردها؛ اختلافات رهبران و کاهش شمار معترضان

چهاردهمین شنبه اعتراض جلیقه‌زردها؛ اختلافات رهبران و کاهش شمار معترضان
Copyright REUTERS/Benoit Tessier
Copyright REUTERS/Benoit Tessier
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی ازشرکت کنندگان در اعتراضات پاریس: جنبش "جلیقه زردها" بخشی از یک جنبش انسانی با هدف بهبود زندگی هر فردی است که در فرانسه زندگی می‌کند.

آگهی

شهروندان معترض به عملکرد دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه بار دیگر شنبه ۱۶ فوریه (۲۷ بهمن) برای چهاردهمین هفتۀ پیاپی به خیابانهای پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه آمدند تا در قالب جنبش «جلیقه زردها» خشم خود را از فشار اقتصادی تحمیل شده به طبقۀ پایین و متوسط جامعه نشان دهند.

یکی ازشرکت کنندگان در اعتراضات پاریس می‌گوید: «جنبش "جلیقه زردها" بخشی از یک جنبش انسانی با هدف بهبود زندگی هر فردی است که در این کشور زندگی می‌کند.»

بنا بر گزارش دولت فرانسه، از شمار طرفداران این جنبش بیش از هر زمانی کاسته شده و شمار شرکت کنندگان در آن از رقمی بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ماه نوامبر به حدود ۵۰ هزار نفر در هفتۀ گذشته کاهش یافته است.

وزارت کشور فرانسه همچنین اعلام کرد که در چهاردهمین هفته تظاهرات «جلیقه زردها» حدود ۱۰۲۰۰ نفر در سراسر فرانسه به خیابانها آمده‌اند که از این تعداد تنها ۳ هزار نفر در پاریس دست به راهپیمایی زده‌اند. در دیگر شهرهای بزرگ این کشور از جمله بوردو، استراسبورگ، مارسی و لیون نیز معترضان به خیابان‌ها آمدند.

در چهاردهمین هفتۀ اعتراضات بار دیگر میان شماری از معترضان و نیروهای پلیس در پاریس درگیری روی داد و پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد. در شهر تولوز در جنوب فرانسه نیز معترضان سعی کردند فعالیتهای یکی از انبارهای وابسته به شرکت آمازون را متوقف کنند و برخی نیز با سنگ و پرتابه‌های آتشین به یکی از ایستگاههای پلیس حمله کردند.

همزمان با برگزاری چهاردهمین هفته راهپیمایی «جلیقه زردها» گزارش‌هایی از ایجاد اختلاف میان رهبران این جنبش منتشر شد. گفته می‌شود برخی از رهبران جنبش، خواستار آنند که حضور مردم در خیابانها در روز یکشنبه نیز ادامه داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دشنام‌گویی به فیسلوف فرانسوی؛ حمله «الن بدیو» به «الن فینکل‌کروت»

«کودتا در فرانسه»؛ انتقاد وزیر کشور از یک رهبر جلیقه زرد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند