Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر ایران

 آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر ایران
آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه اختلاف نظر اروپا و آمریکا بر سر ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ که ریاست هیات آمریکایی را در این نشست برعهده دارد روز پنجشنبه در کنفرانس ورشو با لحنی منتقدانه بریتانیا، فرانسه و آلمان را به تلاش برای بی اثر سازی تحریم های ایران متهم کرد و به صراحت از قدرت های مطرح اروپایی خواست از توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران خارج شوند.

آگهی

بیش از ۳۰ رئیس کشور و دولت به همراه هشتاد وزیر دفاع و خارجه کشورهای مختلف جهان در مونیخ گردهم آمده اند تا در کنفرانس سالانه امنیتی آلمان به بحث و تبادل نظر در باره موضوعات و چالش های امنیتی عصر حاضر بپردازند.

این کنفرانس که به تبادل آزادانه دیدگاه ها و اتخاذ یک دیپلماسی پنهان شهرت دارد در حالی برگزار می شود که شکاف و اختلاف نظر میان اروپا و آمریکا در خصوص توافق هسته ای با ایران و نیز اجرای مفاد این توافقنامه بیش از پیش توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ که ریاست هیات آمریکایی را در این نشست برعهده دارد روز پنجشنبه در کنفرانس ورشو با لحنی منتقدانه بریتانیا، فرانسه و آلمان را به تلاش برای بی اثر کردن تحریم های ایران متهم کرد و به صراحت از قدرت های مطرح اروپایی خواست از توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران خارج شوند.

بیشتر بخوانید:

نکته دیگر در این کنفرانس، این است که ایران برخلاف نشست ورشو یکی از کشورهای شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ است. در این کنفرانس علاوه بر وزیر امور خارجه ایران، دیپلمات هایی بلند پایه از روسیه و چین حضور دارند که به همراه وزرای دفاع سه کشور اروپایی از مدافعان حفظ توافقنامه هسته ای وین خواهند بود.

ریاست هیئت نمایندگی آلمان در این کنفرانس را که در مونیخ افتتاح شد آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور بر عهده دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنفرانس امنیتی مونیخ چیست و چه اهدافی دارد؟

رئیس جمهوری آلمان: آمریکا، روسیه و چین جهان را ناامن‌تر می‌کنند

ظریف: اسرائيل به دنبال جنگ است