Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

لاشه هواپیمای حامل فوتبالیست آرژانتینی در اعماق کانال مانش پیدا شد

هواپیمای سانحه دیده حامل امیلیانو سالا در اعماق مانش پیدا شد
هواپیمای سانحه دیده حامل امیلیانو سالا در اعماق مانش پیدا شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امیلیانو سالا، مهاجم ۲۸ ساله آرژانتینی و داوید ایبوتسون، خلبان ۵۹ ساله تنها سرنشینان این هواپیما بودند که شامگاه دوشنبه بیست و یک ژانویه از شهر نانت به پرواز درآمد و قبل از رسیدن به کاردیف در ولز بر فراز مانش دچار سانحه شد.

آگهی

بقایای هواپیمای حامل امیلیانو سالا، فوتبالیست جوان آرژانتینی که دو هفته پیش بر فراز مانش دچار سانحه شده بود یکشنبه شب در اعماق آب های اقیانوس اطلس پیدا شد.

اداره تحقیقات بریتانیا بر روی سوانح هوایی روز یکشنبه سوم فوریه با انتشار اطلاعیه ای ضمن تایید این خبر اعلام کرد که هواپیمای سبکی که شامگاه بیست و یکم ژانویه بر فراز کانال مانش از صفحه رادار محو و ناپدید شده و سقوط کرده بود در آبهای اقیانوس اطلس در اعماق کانال مانش فرو رفته است.

بر اساس گزارشی که این مرجع رسیدگی به سوانح هوایی در بریتانیا منتشر کرده در تصاویر ویدیویی ضبط شده توسط یک ربات زیر دریایی تحت کنترل از راه دور لاشه هواپیما و جسد یکی از سرنشینان آن به وضوح قابل رویت است.

خبرگزاری ها هنوز در باره هویت جسدی که در درون لاشه هواپیما پیدا شده خبری منتشر نکرده اند. در این گزارش با استناد به تصاویر ویدیویی تاکید شده است که بخش عمده ای از بدنه هواپیما در کمال شگفتی سالم مانده است. 

یک سخنگوی اداره تحقیقات بر روی سوانح هوایی در بریتانیا ضمن تاکید بر پیدا شدن لاشه هواپیما به مکان و زمان دقیق دستیابی به موقعیت سقوط این هواپیمای تک موتوره اشاره ای نکرد.

این در حالیست که شرکت بریتانیایی «بلو واترز ریکاوریز» که از سوی خانواده امیلیانو سالا مامور انجام تحقیقات و جستجوهای زیر دریایی شده بدود با انتشار توییتی اعلام کرد که لاشه هوپیما صبح روز یکشنبه اندکی پس آغاز عملیات جستجو پیدا شد.

کانال تلویزیونی اسکای نیوز نیز با انتشار گزارشی محل شناسایی هواپیمای سانحه دیده را اعماق آب های مانش اعلام کرده است.

امیلیانو سالا، مهاجم ۲۸ ساله آرژانتینی و داوید ایبوتسون، خلبان ۵۹ ساله تنها سرنشینان این هواپیما بودند که شامگاه دوشنبه بیست و یک ژانویه از شهر نانت به پرواز درآمد و قبل از رسیدن به کاردیف در ولز بر فراز مانش دچار سانحه شد.

سالا، مهاجم سابق تیم تانت فرانسه که با گلزنی های فراوان بارها تماشاگران این تیم باشگاه را خوشحال کرده بود برای عقد قرارداد با کاردیف سیتی، باشگاه جدیدش عازم ولز بود که در پی این حادثه جان خود را از دست داد.

اندک امیدی که پیشتر و با پایان عملیات جستجو برای زنده ماندن این فوتبالیست آرژانتینی وجود داشت هفته گذشته با پیدا شدن تکه هایی از هواپیمای سبک حامل وی در سواحل کتانتن بر باد رفت.

باشگاه کاردیف سیتی روز یکشنبه در جریان مسابقه این تیم با بورنموث که در چارچوب رقابت های هفته بیست پنجم لیگ برتر جزیره برگزار می شد با برپایی مراسمی با شکوه یاد و خاطره بازیکن تازه به خدمت گرفته اما مفقود خود را گرامی داشتند.

باشگاه نانت فرانسه نیز در نخستین مسابقه خود پس از ناپدید شدن امیلیانو سالا در این سانحه هوایی چهارشنبه شب گذشته طی مراسمی که با اشک و اندوه همراه بود یاد و خاطره مهاجم سابق در خود را گرامی داشت.

نکته جالب در این میان همراهی زین الدین زیدان، ستاره فرانسوی و اسطوره فوتبال جهان بود که با پستی انیستاگرامی اعلام کرد در حال تماشای مسابقه نانت و سنت اتین است و امید دارد با وقوع یک معجزه خبری از این فوتبالیست جوان دریافت کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چهار پناهجوی «ایرانی» در کانال مانش غرق شدند

گوردون بنکس دروازه‌بان افسانه‌ای انگلستان درگذشت

انتظار سگ فوتبالیست ناپدید شده برای بازگشت او به خانه