Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ژولیت بینوش می‌گوید «جلیقه زردها» را به خوبی درک می کند

ژولیت بینوش می گوید «جلیقه زردها» را به خوبی درک می کند
ژولیت بینوش می گوید «جلیقه زردها» را به خوبی درک می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژولیت بینوش سیاست‌های زیست محیطی دولت فرانسه را به عنوان سرمنشا اصلی شروع اعتراض‌ها مورد انتقاد قرار داد و گفت: «دولت نمی‌تواند یک شبه مالیات بنزین و گازوئیل را افزایش دهد زیرا برای برخی از جلیقه زردها حتی ۱۰ یورو هم در پایان هر ماه تعیین کننده است.»

آگهی

ژولیت بینوش، ستاره سینمای فرانسه ضمن انتقاد از سیاست‌های اقتصادی و محیط زیستی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری کشورش با جنبش اعتراضی جلیقه زردها ابراز همراهی کرد.

هنرپیشه مطرح فرانسوی که با هفته نامه آلمانی اشپیگل گفتگو می کرد ضمن اعلام این مطلب خاطرنشان کرد افرادی که طی ماه های گذشته در قالب جنبش اعتراضی جلیقه زردها به خیابان آمده‌اند را به خوبی درک می کند.

بینوش، نخستین بازیگر زنی که موفق به دریافت جایزه بهترین هنرپیشه زن از سه فستیوال معتبر جهانی یعنی کن، ونیز و برلین شده در ادامه تصریح کرد: «این افراد را به خوبی درک می کنم اگر چه از وقوع برخی درگیری های خشونت آمیز شوک زده‌ام؛ می‌دانم که بخش عمده‌ای از این افراد به دلیل تنگناهای اقتصادی و ناتوانی در امرار معاش با حقوق دریافتی خود دست به شورش زده‌اند.»

ابراز همراهی و همدردی ژولیت بینوش با معترضان سیاست‌های اقتصادی امانوئل ماکرون در حالی مطرح می شود که پیش از این شایعاتی مبنی بر پیوستن وی و ماریان کوتیار، دیگر ستاره زن سینمای فرانسه به جنبش جلیقه زردها منتشر و اندکی بعد تکذیب شده بود.

این هنرپیشه سرشناس سینما در ادامه گفتگوی خود با مجله اشپیگل یادآور شد: «من به خوبی با مشکلات مالی آشنا هستم زیرا خودم به شخصه این وضعیت را در ابتدای دوران بازیگری تجربه کرده‌ام.»

برنده جایزه اسکار برای ایفای نقش در فیلم «بیمار انگلیسی» در توضیح این مطلب به مشکلات مالی مادر بزرگ خود اشاره می کند که از راه خیاطی و آشپزی امرار معاش می کرد و با نام بردن از پدر و مادرش یادآور می شود که آنها با درآمدی بسیار اندک روزگار سپری می‌کردند.

ژولیت بینوش در بخشی دیگر از این گفتگو سیاست‌های زیست محیطی دولت فرانسه را به عنوان سرمنشا بروز نگرانی‌ها به افزایش بهای سوخت و نیز مسبب اصلی شروع اعتراض‌ها مورد نکوهش و انتقاد قرار داد و گفت: «دولت نمی تواند یک شبه مالیات بنزین و گازوئیل را افزایش دهد زیرا برای برخی از جلیقه زردها حتی ۱۰ یورو هم در پایان هر ماه تعیین کننده است.»

خانم بینوش در ادامه ضمن اشاره به قابلیت‌های امانوئل ماکرون به عنوان رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که سیاست‌های زیست محیطی دولت وی با این وجود به هیچ وجه با شرایط کنونی جامعه منطبق نیست.

جنبش جلیقه زردها که ابتدا با هدف اعتراض به تصمیم دولت برای افزایش مالیات سوخت در شبکه‌های اجتماعی پا گرفت از دوازده هفته پیش تا کنون هر شنبه پاریس و چندین شهر دیگر فرانسه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

بیشتر بخوانید:

ژولیت بینوش امسال در فستیوال سینمایی برلین ریاست هیئت داوران را برعهده خواهد داشت. این ستاره فرانسوی هنر هفتم پیش از این تجربه همکاری با عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایرانی را نیز در کارنامه دارد و همواره از آن با افتخار یاد می کند.

خانم بینوش برای بازی در فیلم «کپی برابر اصل» ساخته عباس کیارستمی جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم کن دریافت کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پانزدهمین شنبه اعتراض جلیقه‌زردها؛ افزایش شمار معترضان و کاهش درگیری‌ها

خانه مرلین مونرو در کالیفرنیا در زمره «بناهای غیرقابل تخریب» طبقه‌بندی شد

نرگس کلهر در گفت‌وگو با یورونیوز: راه رفته پس از جنبش مهسا قابل برگشت نیست