نتانیاهو خطاب به ایران: می‌دانیم که شما مشغول چه کاری هستید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نتانیاهو خطاب به ایران: می‌دانیم که شما مشغول چه کاری هستید

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه در پیامی خطاب به «حاکمان جبار» ایران گفت: «پیامی برای تهران دارم؛ ما می‌دانیم که شما مشغول چه کاری هستید و در چه جایی این کار را انجام می‌دهید. با هر ابزار قابل دسترس، به اقدام علیه ایران ادامه خواهیم داد تا امنیت اسرائیل را تضمین کنیم.»

آقای نتانیاهو در جلسه هفتگی کابینه اسرائیل با اشاره به آزمایش موشک هویزه از سوی ایران این اقدام را «نیت آشکار تهران برای از بین بردن دولت اسرائیل» ارزیابی کرد.

وزارت دفاع ایران روز گذشته از آزمایش پروازی موفقیت آمیز موشک کروز زمینی هویزه با برد ۱۲۰۰ کیلومتر خبر داد. در عین حال وزارت دفاع ایران اعلام کرده که این موشک با برد ۱۳۵۰ کیلومتر طراحی شده است و به بخش هوافضای سپاه تحویل داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:وزیر دفاع ایران با تایید آزمایش موشک هویزه: ایران برای فعالیت موشکی اجازه نمی‌گیرد

ساخت دیوار در مرز با غزه

نخست وزیر اسرائیل که همزمان وزارت دفاع این کشور را نیز مدیریت می کند در ادامه به ساخت دیواری برای ممانعت از نفوذ «تروریست های» غزه‌ اشاره کرد. آقای نتانیاهو گفت :«اگر آرامش در مرز غزه حفظ نشود ما در انجام عملیات نظامی تردید نخواهیم کرد حتی اگر طی کمپین انتخاباتی احزاب اسرائیلی باشد.»

طبق بیانیه وزارت دفاع اسرائیل این دیوار حدود ۶۵ کیلومتر طول و ۶ متر ارتفاع خواهد داشت و مشابه دیواری است که در مرز با مصر احداث شده است. در ساخت این دیوار از حدود ۲۰۰۰ تن فولاد گالوانیزه استفاده خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید