Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتانیاهو ایران را عامل ۸۰ درصد تهدیدها علیه اسرائیل دانست

نتانیاهو ایران را عامل ۸۰ درصد تهدیدها علیه اسرائیل دانست
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نخست وزیر اسرائیل ایران را عامل بیش از ۸۰ درصد مشکلات امنیتی علیه این کشور معرفی کرد. او این مطلب را به نقل از یک مقام نظامی دولت خود بیان کرد.

به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل، بنیامین نتانیاهو که در مراسم یادبود قربانیان انفجار در مرکز یهودیان آرژانتین در محل وزارت خارجه اسرائیل شرکت کرده بود گفت: «ایران بزرگ‌ترین عامل تروریسم در جهان است و ما باید با این هراس‌افکنی مبارزه کنیم زیرا این تنها یکی از بازوهای تهاجمی اوست. ایران به جز این، به دنبال سلاح هسته‌ای و گسترش برنامه موشکی است.»

نتانیاهو همچنین یادآوری کرد که رژیم تهران در پی «بی ثبات» کردن منطقه و «محو اسرائیل» است.

انفجار مهیب در برابر ساختمان سفارت اسرائیل در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین در ۱۸ مارس ۱۹۹۲ میلادی (۲۸ اسفند ۱۳۷۰) به مرگ ۲۹ و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندان سفارت و عابرین محلی انجامید. دولت آرژانتین این انفجار و عوامل آن را به تروریست های وابسته به حزب الله لبنان و تحت خدمت ایران نسبت داد.

بنیامین نتانیاهو که خود وزیر خارجه اسرائیل هم هست در مورد این رویداد تاریخی گفت: «ایران آن را برنامه ریزی و شروع کرد و نوچه او، حزب الله (لبنان) آن را عملی ساخت.»

دو سال بعد از انفجار سفارت اسرائیل، بمبگذاری مهیب دیگری در ساختمان آمیا، مرکز یهودیان آرژانتین، در ۱۸ ژوئیه ۱۹۹۴ (۲۷ تیر ۱۳۷۳) دست کم ۸۴ کشته و ۲۳۰ زخمی بر جای گذاشت. در این حمله تروریستی نیز ایران متهم به برنامه‌ریزی و هدایت عملیات از طریق عوامل خود در حزب الله لبنان شد.

نتانیاهو گفت در آن زمان نیز اسرائیل نسبت به رشد «هیولای تروریسم» مورد حمایت ایران و گسترش آن در تمام دنیا هشدار داده بود.

نخست وزیر اسرائیل با اشاره به سفر آتی خود به مسکو نسبت به نقشه ایران برای استقرار دائمی در سوریه پس از جنگ داخلی و نیز گشودن جبهه جدید علیه اسرائیل در بلندی های جولان هشدار داد.

قرار است نتانیاهو روز پنج شنبه با سفر به مسکو، در مورد جنگ سوریه و نقش ایران با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفتگو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتانیاهو خطاب به ایران: می‌دانیم که شما مشغول چه کاری هستید

نتانیاهو در مسکو باردیگر ایران را به تلاش برای نابودی اسرائیل متهم کرد

ایران خدمه کشتی توقیف شده مرتبط با اسرائیل را آزاد می‌کند