Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاسخ مقامات استرالیا به یورونیوز در پی تعطیلی بخش ویزای سفارت استرالیا در ایران

پاسخ مقامات استرالیا به یورونیوز در پی تعطیلی بخش ویزای سفارت استرالیا در ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از زمان بسته شدن بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران، به درخواست‌های ویزای شهروندان ایرانی بصورت آنلاین و از طریق سفارتخانه‌های استرالیا در دیگر کشورهای منطقه رسیدگی می‌شود.

آگهی

دولت استرالیا بخش ویزای سفارت خود در ایران را پس از دریافت هشدارهایی دربارۀ احتمال تخلف مالی و اداری شماری از کارکنان آن، از تاریخ ۱۹ ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی تعطیل کرده است. 

یورونیوز برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره با وزارت کشور استرالیا تماس گرفت و سخنگوی این وزارتخانه در پاسخ اعلام کرد: «وزارت کشور استرالیا بخش رسیدگی به درخواستهای ویزا در سفارت استرالیا در ایران را در ۱۹ ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی تعطیل کرده است و از این تاریخ خدمات این بخش بصورت آنلاین ادامه می‌یابد. متقاضیان هم اکنون از طریق سرویس آنلاین این امکان را دارند که درخواستهایشان برای ویزا را بفرستند، به اطلاعات دسترسی داشته باشند و اطلاعات شخصی خود را هر زمان، از هر جا و به هر شکلی که بخواهند در این سیستم به‌روز کنند. متقاضیان باید همچنان برای درخواست ویزاهای دائم یا موقت یا درخواست شهروندی استرالیا بصورت آنلاین از طریق سایت ImmiAccount اقدام کنند. تقاضاهای ویزا و پذیرش شهروندی افرادی که در ایران هستند، در دیگر دفاتر وزارت کشور رسیدگی خواهد شد.»

بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران پس از آن تعطیل شد که سفارت این کشور در ایران در ژانویه ۲۰۱۷ میلادی از طریق نامه‌ای در جریان اتهامات تخلف مالی و اداری شماری از کارکنان آن قرار گرفت. نسخه‌ای از این نامه نیز برای انجام تحقیقات لازم به کمیسیون ناظر بر اجرای قوانین در استرالیا (ACLEI) که مهمترین مرکز مبارزه با فساد در این کشور محسوب می‌شود، فرستاده شد.

این نامه از سوی موسسه‌ای فعال در امور مهاجرت، مستقر در استرالیا تهیه شده بود که وکلای آن عمدتا با مشتریان ایرانی در ارتباط هستند. آنها در این نامه اعلام کرده بودند که بر اساس شواهد، گروهی از افراد فعال در امور مهاجرت از مسیری غیرقانونی و به واسطۀ ارتباطات ویژه‌ای که با سفارت استرالیا در تهران دارند، در قبال دریافت ده‌ها هزار دلار از مشتریان ایرانی خود، برای آنها ویزای سفر به استرالیا تهیه می‌کنند.

محمد رضا عظیمی، مسئول این موسسه مهاجرت می‌گوید: «ما در این نامه از سفارت استرالیا در تهران خواستیم که به بررسی این اتهامات بپردازد و این اطمینان را به اعضای موسسه ما بدهد که تصمیمات برای رد یا پذیرش تقاضای ویزا، بر اساس قوانین مهاجرت استرالیا و مقررات مهاجرت گرفته شده است.»

بنا بر گزارش خبرگزاری «ای‌بی‌سی» استرالیا، سرانجام پس از انجام تحقیقات لازم و گفتگوی بازرسان مسئول پیگیری این پرونده با شماری از ایرانیان حاضر در استرالیا دربارۀ روند دریافت ویزاهایشان، بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران در ژوئن سال گذشته میلادی بسته شده است.

انتشار اخبار مربوط به تخلفات اداری بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران نگرانی‌ها دربارۀ وقوع تخلفات مشابه در دیگر کشورها برای صدور ویزای مهاجرت به استرالیا را افزایش داده است.

پیش از این نیز خبرگزاری «ای‌بی‌سی» اخباری مبنی بر صدور ۴۵۷ ویزای جعلی توسط برخی از فعالان بخش مهاجرت در قبال دریافت هزاران دلار از متقاضیان منتشر کرده بود.

از زمان بسته شدن بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران، به درخواستهای ویزای شهروندان ایرانی بصورت آنلاین و از طریق سفارتخانه‌های استرالیا در دیگر کشورهای منطقه رسیدگی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویزای آمریکا؛ ارائه حساب‌های کاربری و فعالیت اینترنتی الزامی شد

صربستان ورود بدون ویزا برای شهروندان ایرانی را لغو کرد

ادعای تازه حوزه علمیه امام خمینی: صدیقی شخصاً با حضور در دفترخانه سند انتقال ملک را امضا کرده است