Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نیایش شبانه‌روزی ۹۶ روزه در کلیسایی در هلند به عفو خانواده پناهجو انجامید

نیایش شبانه‌روزی ۹۶ روزه در کلیسایی در هلند به عفو خانواده پناهجو انجامید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده تمرازیان که پناهجوی ارمنی تبار هستند و در این کلیسا پناه گرفته بودند از سوی دادگاه، حکم استرداد به کشورشان را دریافت کرده بودند.

آگهی

نیایش شبانه‌روزی در کلیسایی در هلند که برای ممانعت از استرداد یک خانواده پناهجو برپا شده بود بعد از ۹۶ روز با عفو این خانواده از سوی دولت، روز چهارشنبه به پایان رسید.

خانواده تمرازیان که پناهجوی ارمنی تبار هستند و در این کلیسا پناه گرفته اند از سوی دادگاه، حکم استرداد به کشورشان را دریافت کرده بودند.

مطابق قوانین هلند، پلیس این کشور در هنگام برگزاری نیایش حق ورود به کلیسا را ندارند و مسئولان این کلیسا که «بیت‌ئیل» نام دارد و در شهر لاهه واقع شده است با استناد به این قانون از ۲۶ اکتبر بدون توقف و بطور شبانه روزی مراسم نیایش برگزار کردند تا پلیس نتواند با ورود به این کلیسا این خانواده را دستگیر کند.

این مراسم به مدت ۲۰۰۰ ساعت ادامه داشت. کشیش الکس ویک این شیوه از نیایش را برای حمایت از این خانواده پناهجو آغاز کرد و کشیش‌های داوطلب به نوبت این کار را ادامه دادند.

در پی عفو روز چهارشنبه این خانواده پناهجو، دولت هلند اعلام کرد پرونده صدها پناهجو را مورد بازبینی قرار می دهد و احتمال می دهند که اکثریت آنها حق اقامت در هلند را دریافت کنند.

تئو هیتیما مسئول این کلیسای پروتستان به یورونیوز گفته است که «بسیار شکرگزاراست که آینده امنی برای صدها خانواده پناهجو در هلند وجود خواهد داشت.برای ماهها ما امیدمان را حفظ کردیم و اکنون این امید تحقق یافته است. ما واقعا و عمیقا تحت تاثیر فعالیت کشیش ها، داوطلب‌ها و دیگر افراد قرار گرفتیم که در این فعالیت کلیسا مشارکت کردند.»

وی همچنین افزوده است که خانواده تمرازیان از وعده های قبلی دولتی آسیب دیده اند و ما تمام اقدامات لازم را انجام می درهیم که آنها دوباره آسیب نبینند.

خانواده تمرازیان همچنین در پی این تصمیم با انتشار پیامی روی توئیتر از تمام کسانی که در این برنامه کلیسا مشارکت کردند تشکر کرده اند.

کلیسای «بیت‌ئیل» اکنون آماده می شود که فعالیت عادی‌اش را از سر بگیرد. کشیش ویک اعلام کرده است که «بعد از بیش از سه ماه، در کلیسا باز می شود.»

هنگامی که هیتیما مسئول کلیسا اعلام کرد که به همه کسانی که در نیایش سه ماهه مشارکت کردند افتخار می کند، این جمله را نیز به سخنان خود افزود که امیدوار است نیاز نباشد دوباره اقدام مشابهی انجام شود.

خانواده تمرازیان در اواسط ماه سپتامبر مطلع شدند که باید خاک هلند را ترک کنند. هایارپی، دختر ۲۱ ساله این خانواده با همرسان کردن ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی برای ماندن در هلند درخواست کمک کرد. او در آن ویدیو گفته بود: «این هفته ممکن است مرا پس از نه سال از هلند بیرون کنند. از طرف برادر و خواهرم از شما کمک می‌خواهم.»

پس از انتشار این ویدیو بود که کلیسای بیت‌ئیل به کمک این خانواده شتافت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماز شبانه‌روزی در کلیسای هلندی برای کمک به یک خانواده پناهجو

پناهجویان ایرانی پس از سرقت قایق ماهیگیری از فرانسه به آبهای بریتانیا رسیدند

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود