Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

جام ملت های آسیا؛ شکایت امارات به ای اف سی از دو بازیکن قطری

جام ملت های آسیا؛ شکایت امارات به ای اف سی در باره دو بازیکن قطری
جام ملت های آسیا؛ شکایت امارات به ای اف سی در باره دو بازیکن قطری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امارات که در نیمه نهایی با شکست ۴ به صفر از راهیابی به فینال رقابت ها باز ماند حالا صلاحیت دو بازیکن قطری را زیر سوال برده و مدعی است که مدارک مادر هر دو بازیکن جعل شده و آنها قطری نیستند.

آگهی

شکایت از دو بازیکن تیم ملی قطر نزد کنفدارسیون فوتبال آسیا از جمله داغ ترین خبرهای فوتبالی است که پیش از دیدار نهایی هفدهمین دوره رقابت های جام ملتهای آسیا رسانه ای شده است.

این شکایت از سوی امارات متحده عربی، میزبان رقابت ها و بازنده دیدار نیمه نهایی مقابل قطر به ای اف سی ارائه شده است. بر اساس این گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا روز پنجشنبه اعلام کرد که شکایت امارات را در خصوص دو بازیکن تاثیر گذار قطر در بازی نیمه نهایی دریافت کرده و طبق قوانین ای اف سی آنرا بررسی خواهد کرد.

برخی رسانه ها از معز علی، یکی از گلزنان تیم قطر در دیدار نیمه نهایی و بسام الراوی مدافع این تیم به عنوان دو بازیکنی نام برده اند که امارات خواستار بررسی صلاحیت آنها جهت عضویت در تیم ملی قطر شده است.

معز علی که با به ثمر رساندن هشت گل در صدر بهترین گلزنان این دوره از رقابت های جام ملت های آسیا قرار گرفته بازیکنی سودانی تبار است که در دوحه قطر به دنیا آمده است. بسام الراوی، مدافع بیست و یک ساله تیم ملی قطر نیز عراقی تبار است و در بغداد متولد شده است. بسام فرزند هیشام الراوی، بازیکن سابق تیم ملی عراق است.

امارات که در نیمه نهایی با شکست ۴ به صفر از راهیابی به فینال رقابت ها باز ماند حالا صلاحیت این دو بازیکن قطری را زیر سوال برده و مدعی است که مدارک مادر هر دو بازیکن یاد شده جعل شده و آنها قطری نیستند.

بر اساس قوانین فیفا در صورت تایید شکایت امارات مجازات های سنگینی از جمله محرومیت و جریمه نقدی در انتظار تیم ملی قطر خواهد بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین این قدرت را دارد که در صورت محرز شدن استفاده تیمی از یک بازیکن غیر مجاز در پایان یک تورنمنت، آن تیم را از شرکت در مسابقات آتی محروم کند.

شکایت امارات از قطر دو روز پس از برگزاری دیدار نیمه نهایی تسلیم کنفدراسیون فوتبال آسیا شده است. شکست تیم میزبان در مقابل قطر سبب شد تا تماشاگران خشمگین اماراتی پس از مسابقه بازیکنان تیم حریف را هدف انبوهی از لنگه کفش ها و بطری های پلاستیکی قرار دهند. پرتاب لنگه کفش در کشورهای حوزه خلیج فارس به سوی هر فرد به عنوان بزرگترین توهین به وی تلقی می شود.

پرتاب بطری و لنگه کفش از سوی تماشاگران اماراتی در دیدار نیمه نهایی

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و قطر از ژوئن سال گذشته میلادی روابط اقتصادی و دیلماتیک خود را با قطر قطع کرده اند. دوحه از سوی کشورهای یاد شده به حمایت از جنبش های رادیکال و نیز تلاش برای نزدیک شدن به ایران، بزرگترین رقیب منطقه ای عربستان سعودی متهم شده است.

دیدار نهایی هفدهمین دوره جام ملتهای آسیا تا ساعاتی دیگر میان قطر و ژاپن برگزار می شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازیکن سابق تیم فوتبال بحرین در تایلند با پابند به دادگاه برده شد

فینال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹؛ قطر برای نخستین بار قهرمان شد

داستان قلعه‌نویی و کلینزمن؛ نتایجی مشابه با سرنوشتی متفاوت