Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نیمی از جمعیت روسیه بروز جنگی دیگر را قطعی می‌دانند

بیشتر مردم روسیه بروز جنگی دیگر را قطعی می‌دانند
بیشتر مردم روسیه بروز جنگی دیگر را قطعی می‌دانند Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با این حال نتایج نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که ۸۸ درصد مردم روسیه به نیروهای نظامی اعتماد کامل دارند و معتقدند که آنها در صورت بروز تهدید واقعی آماده دفاع از کشور هستند.

آگهی

بیشتر مردم روسیه آغاز جنگی دیگر را اجتناب‌ناپذیر می‌دانند.

بر اساس نظرسنجی یک مؤسسه مستقل روسی به نام لوادا سنتر که نتایج آن روز چهارشنبه ۱۰ بهمن منتشر شد، حدود ۵۶ درصد مردم روسیه بر این باورند که شروع جنگی دیگر میان کشورشان با کشورهای خارجی اجتناب‌ناپذیر است. در سال ۲۰۱۵ میلادی، این آمار ۶۴ درصد بود.

۳۹ درصد از جامعه آماری در این نظرسنجی نیز گفته‌اند در این که درگیری نظامی با کشورهای خارجی روسیه را تهدید کند، تردید دارند.

یکی از جامعه‌شناسان موسسه لوادا سنتر به نام دنیس وولکوف می‌گوید: «این ترس از آنجا ناشی می‌شود که ظاهرا راه‌حلی قطعی برای هیچ یک از مشکلات یافت نشده و جامعه خسته شده است. بسیاری از پرسش‌شوندگان حتی بر این باورند که کشور همین الان هم در حال جنگ است. در واقع باید گفت که همین حالا هم آمریکا از طریق اروپا و اوکراین در حال هدایت یک جنگ سرد نیابتی علیه روسیه است.»

از سال ۲۰۱۴ میلادی که روسیه شبه جزیره کریمه را به خود الحاق کرد تاکنون ترس از جنگی تازه گریبان مردم این کشور را رها نکرده است. با این حال نتایج نظرسنجی تازه نشان می‌دهد که ۸۸ درصد مردم روسیه به نیروهای نظامی اعتماد کامل دارند و معتقدند که آنها در صورت بروز تهدید واقعی آماده دفاع از کشور هستند.

موسسه لوادا سنتر برای رسیدن به این نتایج، نظر هزار و ۶۰۰ نفر از شهروندان را در ۵۲ استان روسیه جویا شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از موشک تازه روسیه و اوج‌گیری چالش با آمریکا

مرگ مشکوک یک خبرنگار پس از تحقیق دربارۀ سربازان مزدور روسیه

چالشهای داخلی و خارجی روسیه؛ روزهای سخت پوتین در راه است؟