Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست نایب رئیس مجلس برای تنبیه بازیکنان خاطی تیم ملی مقابل ژاپن

علی مطهری خواستار تنبیه بازیکنان خاطی تیم ملی فوتبال شد
علی مطهری خواستار تنبیه بازیکنان خاطی تیم ملی فوتبال شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی مطهری همچنین ضمن انتقاد به نحوه برخورد بازیکنان با قضاوت داور و اعتراض های بیش از حد در این مورد که به گفته وی «در بازی‌های داخلی ما یک رسم و عادت شده» ضعف روحی و روانی و اخلاقی را به عنوان مهمترین دلیل ناکامی ایران در کسب قهرمانی این رقابت ها عنوان کرد.

آگهی

باخت سنگین تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت های جام ملت های آسیا مقابل ژاپن با واکنش‌های گسترده‌ای در داخل و خارج از کشور همراه بود که بخش عمده‌ای از آنها به مسائل حاشیه‌ای اختصاص داشت.

برخورد برخی از ملی پوشان با بازیکنان حریف در طور مسابقه و نیز اعتراض های آنها به داور از جمله مهم ترین موضوعاتی بود که انتقاد شدید کارشناسان، تحلیلگران، کاربران شبکه های اجتماعی و برخی مسئولان را برانگیخت.

علی مطهری، نماینده مجلس ایران از جمله تازه ترین منتقدان به عملکرد شاگردان کی روش مقابل ژاپن است، به نحوی که وی در یک پست اینستاگرامی با انتشار مطلبی تیم ملی ایران را از هر دو بعد فوتبالی و اخلاقی بازنده این مسابقه معرفی کرده است.

مهمترین بخش از انتقاد های این نماینده مجلس به خشونت های بی مورد، درگیری های ناشی از فشار روحی و برخی حرکات غیر اخلاقی ملی پوشان در قبال بازیکنان حریف اختصاص دارد.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در این مطلب تاکید می کند: «باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است. همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است وملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است.»

Voir cette publication sur Instagram

هم در فوتبال و هم در اخلاق باختیم باخت ما در مقابل ژاپن نشان داد که تیم ملی فوتبال کشور ما، هم از نظر روحی و روانی آماده برای مسابقات بزرگ نبوده و هم از نظر اخلاقی و فرهنگی. تیمی که با خوردن یک گل از هم می‌پاشد و نمی‌تواند داشته‌های خود را به نمایش بگذارد، از نظر روحی و روانی آماده نیست و معلوم می‌شود از این جهت روی آن کار نشده است. همچنین تیمی که پس از باخت در مقابل تیم مقابل، عنان از کف می‌دهد و به افراد تیم حریف حمله‌ور می‌شود، علاوه بر فوتبال در اخلاق هم باخته است وملت خود را هم در افکار عمومی جهان بازنده کرده است. وقتی ما در دنیا از سوی آمریکا و اسرائیل منافقانه متهم به حمایت از تروریسم و خشونت هستیم، رفتاری که آقایان آزمون و حاج‌صفی و رضائیان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. اینها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آنها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند. از سوی دیگر اعتراض بیش از حد به داور که در بازیهای داخلی ما یک رسم و عادت شده است، خود را در بازی ملی نشان داد و شد آنچه که نباید می‌شد. باید از همه اینها برای آینده درس گرفت. خلاصه، تیمی که می‌توانست قهرمان آسیا شود، به خاطر ضعف روحی و روانی و اخلاقی نتوانست به این مقام برسد و دل مردم را که در شرایط فعلی به شدت به آن نیاز داشتند شاد کند. این تیم همه شرایط قهرمانی را داشت اما شخصیت قهرمانی را نداشت.

Une publication partagée par علی مطهری Ali Motahari (@alimotahari_ir) le

رفتار خشونت آمیز «ضربه‌ای مهلک به ملت ایران»

علی مطهری در مطلب خود به طور مشخص به صحنه‌ای از درگیری‌های این مسابقه اشاره کرده که با سیلی سردار آزمون به شیبازاکی آغاز و با حرکت عجیب احسان حاج صفی در «گردن گیری» بازیکن حریف به یک جدال جمعی میان بازیکنان دو تیم منجر شد.

نماینده پارلمان ایران ضمن نکوهش شدید این گونه رفتار ها که از دیدگاه وی ضربه ای مهلک به مردم ایران محسوب می شود خواستار تنیبه افراد خاطی شده است: «رفتاری که آقایان آزمون و حاج‌صفی و رضائیان از خود نشان دادند و در مقابل چشم مردم جهان قرار گرفت ضربه‌ای مهلک به ملت ایران بود و این افراد باید تنبیه شوند. اینها بازی در تیم ملی را با بازی در کوچه و محله اشتباه گرفته‌اند و نمی‌فهمند که رفتار آنها رفتار و اخلاق و فرهنگ ملت ایران را به دنیا منتقل می‌کند.»

نایب رئیس مجلس ایران در ادامه همچنین ضمن انتقاد به نحوه برخورد بازیکنان با قضاوت داور و اعتراض های بیش از حد در این مورد که به گفته وی «در بازی‌های داخلی ما یک رسم و عادت شده است» ضعف روحی و روانی و اخلاقی را به عنوان مهمترین دلیل ناکامی ایران در کسب قهرمانی این رقابت ها عنوان کرد.

تیم ملی ایران که در رقابت های این دوره از بخت زیادی برای قهرمانی برخودار بود با شکست سنگین ۳ به صفر مقابل ژاپن از راهیابی به فینال بازماند. کارلوس کیروش که به اعتقاد برخی تحلیل گران بواسطه عدم استفاده از تمام ظرفیت های فنی تیم نقش برجسته ای در این ناکامی دارد پس از دیدار نیمه نهایی اعلام کرد به همکاری هشت ساله خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان می دهد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مارک ویلموتس با امضای قراداد رسما سرمربی تیم ملی ایران شد

حاشیه‌های بازی پرسپولیس و سپاهان؛ ۳۰۰ زخمی و ۱ فوتی

جام ملت‌های آسیا؛ ایران با غلبه بر چین حریف ژاپن در نیمه نهایی شد