Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات پارلمانی اروپا؛ مبارزه فیسبوک با اخبار جعلی و دخالت خارجی

فیسبوک و اتحادیه اروپا
فیسبوک و اتحادیه اروپا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که فیسبوک اعلام کرده مبارزه علیه نشر اخبار جعلی را در دستور کار دارد، کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه ۲۹ ژانویه از شرکت‌های بزرگ اینترنتی گوگل، توییتر و فیسبوک خواست در آستانه انتخابات این اتحادیه در ماه مه ۲۰۱۹ مبارزه علیه نشر اخبار جعلی را شدت بخشند.

آگهی

در حالی که کمتر از چهار ماه تا برگزاری انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در ماه مه ۲۰۱۹ باقی است، یک مقام اجرای فیسبوک اعلام کرد این شبکه اجتماعی مبارزه علیه نشر اخبار جعلی و دخالت خارجی در این انتخابات را در دستور کار قرار داده است.

آنیکا گیسل، مدیر اجرایی فیسبوک در زمینه انتخابات، با اشاره به انتخابات پیش رو در اروپا گفت: «با درس گرفتن از تمام انتخاباتی که در دو سال اخیر انجام شده است، ما توانایی‌هایمان را در زمینه بستن حساب‌های جعلی، کاهش پخش اخبار جعلی، بالا بردن شفافیت تبلیغاتی، اخلال در عملکرد مولفه‌های منفی و حمایت از انتخابات آگاهانه و مشارکتی افزایش داده‌ایم.»

این مقام شرکت فیس‌بوک با اشاره به مکانیزم‌های کنترلی تازه گفت در حال حاضر تبلیغات سیاسی پیش از انتشار عمومی باید توسط فیس‌بوک تایید شوند. در موضوعات مربوط به مناظره‌ها و بحث‌های مرتبط با انتخابات پارلمانی اروپا نیز آگهی‌دهندگان باید هویت خود را مشخص کنند و اعلام کنند چه کسی مسئول تبلیغات‌شان است.

خانم گیسل همچنین از راه‌اندازی سازوکاری سه‌مرحله‌ای برای کنترل اخبار راه‌یافته به صفحه کاربران خبر داده است. این سه مرحله شامل راه‌اندازی تیم امنیتی ۲۴ ساعته برای رسیدگی به موارد نقض قوانین، گسترش فعالیت در زمینه راستی‌آزمایی اخبار در ۱۶ زبان مختلف با هدف کاهش گسترش اخبار جعلی و حذف محتواهای ناسازگار با استانداردهای این شبکه اجتماعی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

رویترز
انتخابات پارلمانی اروپا در ماه مه سال جاری برگزار خواهد شدرویترز

از سوی دیگر کمیسیون اروپا روز سه‌شنبه ۲۹ ژانویه از شرکت‌های بزرگ اینترنتی گوگل، توییتر و فیسبوک خواست در آستانه انتخابات این اتحادیه در ماه مه ۲۰۱۹ مبارزه علیه نشر اخبار جعلی را شدت بخشند.

جولیان کینگ، مسئول امور امنیتی اتحادیه اروپا، همزمان با اعلام اولین بیلان عملکرد «دستورات راهنما» که در سال ۲۰۱۸ میان این اتحادیه و شرکت‌های اروپایی به امضا رسیده بود گفت: «ما باید بیشتر پیش برویم و سریع‌تر کار کنیم قبل از آن‌که ماه مه فرا برسد.»

او در ادامه اضافه کرد: «پیشرفت‌هایی در زمینه حذف حساب‌های جعلی و محدود کردن نمایش سایت‌های حاوی اخبار جعلی به دست آمده است اما انجام اقدامات اضافی ضروری است تا به این ترتیب تا زمان آغاز کمپین‌های انتخاباتی در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا از شفافیت تمامی تبلیغات سیاسی مطمئن شویم. ما نمی‌خواهیم فردای انتخابات تازه بیدار شویم و بفهیم که باید کارهایی بیشتری را انجام می‌دادیم.»

انتخابات پارلمانی اروپا برای مشخص شدن ۷۰۵ نماینده در روزهای ۲۳ تا ۲۶ ماه مه سال جاری در ۲۷ کشور عضو برگزار خواهد شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت اروپا از توئیتر در مقابل ترامپ و اخبار جعلی: اقدام‌های بیشتری انجام دهید

پس از توییتر، گوگل هم به جنگ آگهی‌های سیاسی رفت

فیلسوف فرانسوی: با نیروهایی مواجهیم که از دموکراسی برای ویرانی دموکراسی استفاده می‌کنند