Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا چهار سازمان مرتبط با سپاه قدس ایران را تحریم کرد

آمریکا چهار سازمان مرتبط با سپاه قدس ایران را تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«هدف گرفتن دارایی‌های شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران بخشی از فشار روزافزون ما برای قطع شبکه‌های نامشروعی است که رژیم ایران برای صدور تروریسم و ایجاد ناآرامی در منطقه از آن بهره می‌برد.»

آگهی

آمریکا اعلام کرد تحریم‌های تازه‌ای را علیه چهار سازمان وابسته به سپاه قدس ایران و هواپیمایی ماهان اعمال کرده است.

بنابر اعلام وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده، این وزارتخانه روز پنج‌شنبه شاخه فاطمیون سپاه قدس، لشکر زینبیون و همچنین «هواپیمایی فارس قشم» و نیز «پروازهای ال.ال.سی» را در سیاهه تحریم‌های خود قرار داد. دفتر مرکزی هواپیمایی ال.ال.سی در ارمنستان قرار دارد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

استیو منوچین،‌ وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد:‌ «رژیم بی رحم ایران از پناهجویان در این کشور بهره‌کشی می‌کند و آنها را از برخورداری از امکانات اولیه‌ای نظیر آموزش محروم می‌کند و از آنها به عنوان سپر انسانی در درگیری‌های سوریه استفاده می‌کند.»

سپاه پاسداران ایران لشکر زینبیون را ایجاد کرده و جنگجویان آن را آموزش می‌دهد. اعضای این گروه شبه نظامی طرفدار دولت در سوریه، شیعیان پاکستانی هستند. لشکر فاطمیون نیز وابسته به سپاه قدس بوده و متشکل از شیعیان افغانستان است.

وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود افزود: «هدف گرفتن دارایی‌های شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران بخشی از فشار روزافزون ما برای قطع شبکه‌های نامشروعی است که رژیم ایران برای صدور تروریسم و ایجاد ناآرامی در منطقه از آن بهره می‌برد.»

ایالات متحده نخستین‌بار در ۲۰۱۱ با اعلام این که هواپیمایی ماهان از سپاه پاسداران ایران پشتیبانی مالی و غیرمالی می‌کند تحریم‌هایی را علیه این هواپیمایی وضع کرده بود.

از زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرده ۲۰۰۰ نیروی نظامی خود را از سوریه خارج می‌کند دولت وی خواسته از یک سو از امکان بازگشت شبه‌نظامیان داعش به صحنه نبرد در سوریه بکاهد و از سوی دیگر تلاش دارد خروج نیروهایش سبب افزایش نفوذ ایران و روسیه در سوریه نشود.

بیشتر بخوانید:‌

فریدون مجلسی به یورونیوز: حلقه محاصره ایران تنگ‌تر خواهد شد

برایان هوک به یورونیوز: اروپا دلایل زیادی برای تحریم ایران دارد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش در روابط ایران و اتحادیه اروپا؛ تحریم‌های تازه در دست بررسی است

واکنش ایران به تحریم‌های اتحادیه اروپا: اقدامات مقتضی خواهیم داشت