کهکشانی ها لقب سودآورترین باشگاه جهان را از آن خودکردند

کهکشانی ها لقب سودآورترین باشگاه جهان را از آن خودکردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئال مادرید و بارسلونا و منچستریونایتد به ترتیب جایگاه اول تا سوم فهرست درآمدزاترین باشگاه های جهان را بدست آوردند.

آگهی

شرکت دیلویت بیست و ودومین فهرست از درآمدزاترین باشگاه های فوتبال جهان را منتشر کرد. رئال مادرید با سود ۷۵۰.۹ میلیون یوروی در جای اول قرار گرفته است.

رئال مادرید با این سود آوری رکورد بارسلونا در فصل ۲۰۱۴​-۲۰۱۵ را جابجا کرد. در آن سال بارسلونا ۶۰ میلیون یورو درآمد داشت. در این فهرست منتشره، بیست باشگاه پردرآمد فوتبال در جهان رقمی معادل ۸.۳ میلیارد یورو در فصل ۲۰۱۷-​۲۰۱۸ فوتبال سودآوری داشته اند. به گفته دیلویت این فهرست نشان می دهد با نرخ ۶ درصدی سودآوری این باشگاه ها مواجه بوده ایم.

لیست باشگاه های پردرآمد جهان تنها هشت ماه پس از پایان فصل ۲۰۱۷-​۲۰۱۸ منتشر می شود. تحلیل شرکت دلوات بیشترین اعتبار را در این زمینه برای اقتصاددانان دارد.

بیشتر بخوانید:

منچستر یونایتد با ارزش‌ترین باشگاه جهان شد

گفتگوی یورونیوز با علیرضا مرزبان؛ از تحلیل «نرم» ناکامی آلمان تا دوای درد فوتبال ایران

در این لیست بدون شگفتی بارسلونا با جهش به مکان دوم جدول رفته است. باشگاه تاتنهام انگلستان هم برای دومین بار در میان ده باشگاه برتر فوتبال جهان از لحاظ درآمدزایی قرارگرفته است. در رکوردی جدید نام شش باشگاه لیگ برتر انگلستان در میان ده باشگاه پردرآمد جهان قرار گرفته است.

در این لیست منچستر یونایتد و بایرن مونیخ و منچستر سیتی به ترتیب جایگاه های سوم تا پنجم را از آن خود کرده اند. پاری سن ژرمن و لیورپول و چلسی در چایگاه ششم تا هشتم هستند و دو باشگاه آرسنال و تاتنهام فهرست ده باشگاه درآمدزای جهان را کامل کرده اند. یوونتوس و بوروسیادورتموند و آتلتیکو مادرید هم مکان یازدهم تا سیزدهم را به خود اختصاص می دهند.

در میان ۲۰ باشگاه درآمدزای جهان، ۹ باشگاه انگلیسی قرار دارند در حالیکه ایتالیا با چهار باشگاه و اسپانیا با سه باشگاه در مکان های بعدی هستند. یک باشگاه از فرانسه، پاری سن ژرمن و سه باشگاه آلمانی نیز در این لیست قراردارند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئال مادرید برای چهارمین بار فاتح جام باشگاه‌های جهان شد

سانتیاگو سولاری سرمربی رئال مادرید شد

سومین شکست پیاپی رئال مادرید؛ بحران در اردوی کهکشهانی‌ها خانه کرده است