Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آلمان: مجوز پرواز ایران ایر لغو نشده است

آلمان: مجوز پرواز ایران ایر لغو نشده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خلاف خبرهای منتشر شده، یک مقام آلمانی اعلام کرد مجوز پرواز ایران ایر در این کشور لغو نشده است.

آگهی

خلاف خبرهای منتشر شده، یک مقام آلمانی اعلام کرد مجوز پرواز ایران ایر در این کشور لغو نشده است.

پس از آنکه خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام آلمانی، از لغو مجوز پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر در آلمان خبر داده بود، دولت این کشور این موضوع را تکذیب کرد و آن را ناشی از اشتباه لفظی مقام آلمانی عنوان کرد. 

این شایعه، امروز در حالی مطرح شد که سه روز پیش آلمان مجوز شرکت هوایی «ماهان» را لغو کرده بود. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران لغو مجوز شرکت «ماهان» در آلمان را اقدامی «شتابزده» و «غیرقابل توجیه» دانسته بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که آلمان برای لغو مجوز شرکت ماهان «تحت فشار» آمریکا قرار داشت. واشنگتن در سال ۲۰۱۱ تحریم هایی را علیه شرکت هواپیمایی «ماهان» وضع کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه گفته بود که تصمیم برلین مبنی بر لغو مجوز پرواز شرکت «ماهان» بلافاصله به اجرا در می آید. وزارت خزانه داری ایالات متحده از تصمیم آلمان استقبال کرد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران روز پنجشنبه در مورد لغو مجوز شرکت «ماهان» گفت: «همه شرکت‌ها و صنعت هوایی ما را تحریم کرده‌اند، ماهان هم یکی از این شرکت‌هاست.»

وی افزوده بود: «شماره و لیست هواپیماهای ایران‌ایر هم در لیست تحریم قرار گرفته است. [...] این کار غیرقانونی و خلاف حقوق بین‌الملل است و از این کارها آمریکا کرده و می‌کند.

از سوی دیگر وزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنجشنبه دو شرکت «هواپیمایی فارس قشم» و نیز «پروازهای ال.ال.سی» را در فهرست تحریم ها علیه ایران قرار داد.

شرکت هواپیمایی ماهان مهمترین شرکت هواپیمایی خصوصی در ایران است. این شرکت تاکنون پروازهای منظمی به برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و یونان داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای پیاده کردن دو مسافر ایران ایر پیش از پرواز چه بود؟

جدیدترین فهرست سیاه شرکت‌های هواپیمایی در اروپا؛ هما و آسمان همچنان دارای محدودیت هستند

ایران‌ایر پرواز به چند شهر اروپا را دوباره برقرار کرد