Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سهم ۲۲ درصدی زنان در اجلاس ۲۰۱۹ داووس

عکس از اسوشیتدپرس
عکس از اسوشیتدپرس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روند حضور زنان شرکت کننده در مجمع جهانی اقتصادی رو به افزایش است. در گزارش بلومبرگ آمار مشارکت زنان در داووس از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نمایش داده شده است.

آگهی

زنان تنها ۲۲ درصد از شرکت کنندگان مجمع جهانی اقتصاد (داووس) در  سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند. این آمار با سال گذشته اندکی تفاوت دارد، وقتی که آمار مشارکت زنان در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱ درصد بود.

با این حال پیگیری آمار حضور زنان در راس هیات‌های اقتصادی از سال ۲۰۱۴ تا به امروز امیدوار کننده است، چنانچه در سال ۲۰۱۴ زنان همراه با هیات‌های خارجی شرکت کننده در داووس تنها ۱۵ درصد بودند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

به نظر می‌رسد آمار مشارکت زنان در اجلاس داووس بازتاب فرصت‌های جهانی برای زنان در سطحی گسترده تر است. بر اساس یک مطالعه سالانه که ماه گذشته نتایج آن انتشار یافت، تا رسیدن به برابری جنسیتی در دستمزدها و مشارکت در قدرت هنوز یک قرن زمان لازم داریم.

در این جدول آمار حضور زنان در مجمع جهانی اقتصاد در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ به نمایش در آمده و تاکید شده که این آمار با وجود بهبود جزئی طی سال‌ها، همچنان اندک است. بر اساس گزارش بلومبرگ این آمار به این معنا است که کمتر از ۱ نفر به ازای ۴ نفر از حاضران در اجلاس ۲۰۱۹ داووس زن بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سهم زنان ایران از مطالبات اجتماعی چقدر است؟

داووس ۲۰۲۴؛ تقی رحمانی در پاسخ یورونیوز برنامه‌های تازه نرگس محمدی را تشریح کرد

مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۴؛ تصاویری از تظاهرات حامیان محیط زیست و مخالفان سرمایه‌داری در داووس سوئیس