Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کنفرانس ورشو؛ دیپلمات‌های لهستانی در تهران با عباس عراقچی دیدار کردند

عکس از ایسنا
عکس از ایسنا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صبح دوشنبه اول بهمن هیاتی از دیپلمات‌های لهستانی به ریاست، ماچی پرز میسلاولانگ، معاون وزیر خارجه این کشور در سفر به ایران با عباس عراقچی، معاون امور سیاسی وزارت خارجه ایران دیدار و رایزنی کردند. نشست آتی لهستان با همکاری آمریکا دلیل اصلی این دیدار است.

آگهی

صبح دوشنبه اول بهمن هیاتی از دیپلمات‌های لهستانی به ریاست، ماچی پرز میسلاولانگ، معاون وزیر خارجه این کشور در سفر به ایران با عباس عراقچی، معاون امور سیاسی وزارت خارجه ایران دیدار و رایزنی کردند.

برگزاری نشست ورشو درباره خاورمیانه و محوریت ایران، به شدت از سوی تهران با اعتراض مواجه شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محور این دیدار بحث درباره نشست ورشو بود. لهستانی‌ها قرار است این نشست را اواخر بهمن با همکاری آمریکا برگزار کنند. تاکنون اخبار ضد و نقیضی در مورد تعداد مهمانان شرکت کننده در این نشست منتشر شده است.

معاون وزیر خارجه لهستان و عباس عراقچی، معاون امور سیاسی خارجی ایران/ عکس: ایسنا

پیش از این دیدار امروز مقام‌های دو کشور، هفته‌ گذشته سفیر ایران با معاون وزیر امور خارجه لهستان دیدار کرد و اعتراض تهران را نسبت به برگزاری این نشست به مقامات لهستانی اعلام کرد.

موگرینی به نشست لهستان نمی‌رود

وزارت امور خارجه ایران پیش‌تر کاردار لهستان در تهران را به وزارت امور خارجه احضار کرد و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران را به این دیپلمات لهستانی اعلام کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا هفته گذشته در گفت‌وگو با یورونیوز گفت فدریکا موگرینی، رئیس سرویس روابط خارجی اتحادیه در نشست ورشو شرکت نخواهد کرد.

علی شمخانی، دبیر شورای‌ عالی امنیت ملی ایران برگزاری اجلاس لهستان را «به معنای باختن قافیه» از سوی واشنگتن ارزیابی کرده بود. نشستی که به ابتکار دولت آمریکا و به گفته او «برای فشار به ایران» برگزار می‌شود. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز در به میزبانی این نشست از سوی کشور لهستان معترض شده بود و به میزبانی ایران از لهستانی‌های آواره از کشورشان در جنگ جهانی دوم اشاره کرده بود.

لهستان و ایران به ویژه در حوزه فرهنگی در سال‌های اخیر روابط مثبتی داشته‌اند. بسیاری از دانشجویان ایرانی در لهستان مشغول تحصیل هستند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لغو نشست ویشگراد در پی بالا گرفتن تنش دیپلماتیک میان اسرائیل و لهستان

پمپئو: صلح در خاورمیانه بدون تقابل با ایران محقق نمی‌شود

احتمال دعوت از ایران برای شرکت در کنفرانس ورشو